Firma » Biznes

Centrum Handlowe Osowa z nowym certyfikatem BREEAM® In-Use

Centrum Handlowe Osowa z nowym certyfikatem BREEAM® In-Use
Zobacz więcej zdjęć »
Gdańskie Centrum Handlowe Osowa po raz drugi otrzymało międzynarodowy certyfikat BREEAM® In-Use z oceną „Excellent” w kategorii Building Management (Zarządzanie obiektem) oraz „Very good” w kategorii Asset Rating (Ekologiczna charakterystyka budynku).

Najnowsze wyróżnienie to jeszcze lepszy wynik CH Osowa w kategorii „Building Management” w porównaniu do noty otrzymanej w poprzedniej certyfikacji przeprowadzonej w 2012 roku.

Centrum Handlowe Osowa od początku istnienia dba o środowisko naturalne i jest zarządzane zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju, czego potwierdzeniem jest przyznanie CH Osowa już drugiego certyfikatu BREEAM® In-Use.

Obiekt spełnia najwyższe standardy proekologiczne, a szereg zastosowanych rozwiązań technologicznych przyczynia się do oszczędności w zużyciu mediów, maksymalizacji procesów technologicznych oraz usprawnienia pracy urządzeń.

„Cieszymy się, że Centrum Handlowe Osowa po raz kolejny zostało wyróżnione zielonym certyfikatem BREEAM® In-Use. Otrzymanie najwyższych not – oceny celującej i bardzo dobrej – jest powodem do dumy oraz motywacją do dalszej pracy na rzecz ochrony środowiska” mówi Agnieszka Wojtaszczyk, dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

Brytyjski BREEAM® In-Use jest drugim co do popularności systemem wielokryterialnej certyfikacji budynków. W ramach procesu oceny inwestycji badane są następujące obszary: zarządzanie obiektem, zużycie wody, zużycie i emisja CO2, wpływ użytych materiałów na środowisko, zarządzanie odpadami, zdrowie i samopoczucie oraz zagospodarowanie przestrzeni.

Informacje o firmie:

Centrum Handlowe Osowa to jedno z pierwszych centrów handlowych w Trójmieście. Zlokalizowane jest przy Obwodnicy Trójmiasta, przy trasie będącej przedłużeniem autostrady A1 i prowadzącej na Hel (droga krajowa S6), co świadczy o dobrym skomunikowaniu obiektu oraz łatwym i szybkim do niego dostępie. Oferta handlowa obejmuje hipermarket, liczne butiki i punkty usługowe, bezpłatny plac zabaw dla dzieci oraz specjalną monitorowaną strefę dla rowerów, zlokalizowaną na parkingu przy strefie restauracyjnej. CH Osowa to miejsce przyjazne rodzinom oraz osobom niepełnosprawnym. Nowoczesna strefa restauracyjna z darmowym dostępem do bezprzewodowego internetu idealnie nadaje się na spotkania biznesowe oraz dla osób będących w podróży. Więcej informacji o centrum na stronie www.chosowa.pl

Właścicielami Centrum Handlowego Osowa są firmy: Pradera Gdańsk Osowa Sp. z o.o., należąca do funduszu PCEF zarządzanego przez Praderę (www.pradera.com) oraz OIK Gdańsk Retail Project Sp. z o.o. należąca do funduszu HANSAINVEST (www.hansainvest.com). Zarządcą obiektu jest Apsys Polska S.A. (www.apsysgroup.com).

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Orchidea

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »