Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Centrum Medyczne Damiana otwiera poradnię psychologiczno-psychiatryczną w Warszawie

Centrum Medyczne Damiana otwiera poradnię psychologiczno-psychiatryczną w Warszawie

Centrum Medyczne Damiana (CMD) – prywatna sieć placówek medycznych w Warszawie, otwiera kolejną przychodnię. Już 1 czerwca zostanie uruchomiona wysokospecjalistyczna poradnia zdrowia psychicznego, w dogodnej lokalizacji – przy ul. Nowolipie 18. To odpowiedź CM Damiana na potrzeby pacjentów borykających się z problemami natury psychicznej – szacuje się, że mogą one dotyczyć nawet 8 milionów dorosłych Polaków. Placówka oferuje szeroki zakres usług dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży – konsultacje lekarzy psychiatrów i psychologów, psychoterapię indywidulaną, par i grupową, diagnostykę oraz warsztaty rozwojowe.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Polska psychiatria przeżywa w ostatnich latach głęboki kryzys. Obecnie w naszym kraju pracuje ok. 416 specjalistów w tej dziedzinie, a przewidywane, aktualne zapotrzebowanie wynosi niemal 1200. Brak wykwalifikowanej kadry jest głównym powodem zamykania oddziałów psychiatrycznych, a to przyczynia się do zmniejszenia możliwości skorzystania z pomocy przez dużą część polskiego społeczeństwa. Powyższe dane są tym bardziej niepokojące, że systematycznie powiększa się grupa dorosłych oraz dzieci i młodzieży, która nie radzi sobie z otaczającą rzeczywistością (depresja, lęki, zaburzenia afektywne dwubiegunowe). Dlatego, z myślą o rosnących potrzebach Polaków, została uruchomiona dedykowana, nowa placówka Centrum Medycznego Damiana przy ul. Nowolipie 18, która umożliwi szybki dostęp do kompleksowej opieki psychologicznej, psychiatrycznej i psychoterapeutycznej w kameralnym miejscu i przyjaznej atmosferze.

Korzystanie z pomocy lekarza psychiatry czy psychoterapeuty – nie jest w Polsce problemem marginalnym i nie możemy bać się o tym rozmawiać. Troska o zdrowie psychiczne to jeden z kluczowych aspektów rozwoju społeczeństwa, dlatego należy poświęcić mu szczególną uwagę – Sylwia Rozbicka Kierownik ds. Psychologii i Psychiatrii.

Zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, poza pomocą indywidualną będą mogli również skorzystać z szerokiej oferty zajęć grupowych, wśród których znajdują się m.in. warsztaty, treningi czy psychoterapia grupowa. Nad zdrowiem pacjentów będą czuwali dotychczasowi specjaliści Centrum Medycznego Damiana oraz nowi eksperci. Dla większego komfortu pacjentów przygotowano w pełni wyposażone (w akcesoria i meble służące odprężeniu i zrelaksowaniu oraz przestronne gabinety.

Specjalistyczna pomoc dla dorosłych, dzieci i młodzieży

Nowa placówka Centrum Medycznego Damiana oferuje pełen zakres pomocy ze strony lekarzy psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów, neuropsychologów, seksuologów. Osoby dorosłe mogą skorzystać z konsultacji, diagnozy i terapii m.in. w następujących obszarach: wypalenia zawodowego, zaburzeń lękowych, uzależnień, depresji, chorób wieku podeszłego, problemów ze snem czy choroby afektywnej dwubiegunowej.

Z kolei dzieci i młodzież będą mieli do dyspozycji profesjonalną pomoc z zakresu leczenia depresji młodzieńczej, zaburzeń rozwojowych, lękowych i adaptacyjnych, rozwiązywania trudności szkolnych, wychowawczych i okresu dojrzewania, w tym również kontrolowania emocji, czy radzenia sobie z nieśmiałością.

Decyzja o powołaniu do życia nowej placówki to odpowiedź na współczesne potrzeby Polaków, a przede wszystkim naszych pacjentów, którzy coraz częściej decydują się na skorzystanie z pomocy psychologicznej czy psychiatrycznej. Oczywiście, poradnie zdrowia psychicznego i nasi specjaliści we wszystkich innych placówkach Centrum Medycznego Damiana będą pracować bez zmian – Agnieszka Dziedzic-Pasik, Dyrektor Zarządzająca Centrum Medycznym Damiana.

Centrum pomocy psychologicznej i psychiatrycznej Centrum Medycznego Damiana jest zlokalizowane blisko centrum, ułatwiając pacjentom dojazd na wizyty do specjalistów. Przed budynkiem znajdują się liczne miejsca parkingowe, które pozwolą oszczędzić czas przed konsultacją. Placówka została również dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://www.damian.pl/psycholog-i-psychiatra-dla-doroslych/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »