Dom » Wnętrza

Ceraflex - komfort niezawodnej armatury

Ceraflex - komfort niezawodnej armatury
Zobacz więcej zdjęć »
Armatura Ceraflex Ideal Standard to przykład produktu, do którego świetnie pasuje stwierdzenie, że mniej znaczy więcej. Pod klasyczną formą kryją się wyjątkowe właściwości użytkowe, takie jak jeszcze lepsza wytrzymałość i szczelność, łatwiejszy montaż, czy oszczędność wody.
„Mądry wybór niezawodnej armatury" - to hasło przewodnie promujące kolekcję armatury Ceraflex Ideal Standard. W kwestii niezawodności armatury producent ma wiele do powiedzenia, ponieważ to właśnie firma Ideal Standard wynalazła głowicę ceramiczną. Produkt opracowany w latach 60. przez dziesięciolecia chroniony był patentem, by w latach 90. trafić do masowej produkcji. Ceramiczne dyski, niewielki element ukryty wewnątrz baterii, zrewolucjonizował rynek armatury sprawiając, że baterie stały się trwalsze i bardziej szczelne (głowice uszczelkowe szybko się zużywały, a na skutek osiadania kamienia również często się rozszczelniały). Głowice ceramiczne praktycznie wyeliminowały oba te problemy.
Producent jednak nie spoczywa na laurach i ciągle doskonali zarówno swoje produkty, jak i produkowane przez siebie podzespoły. W bateriach Ceraflex użyta została nowa głowica ceramiczna o mniejszej średnicy, zaprojektowana i wyprodukowana w Niemczech. To produkt przyszłości, ponieważ dzięki małym gabarytom głowica zmieści się swobodnie nawet w niewielkich bateriach. Ponadto, obudowa nowej głowicy wykonana została ze specjalnego, wysoko odpornego tworzywa, które wytrzymuje temperaturę nawet 95 st.C., podczas gdy standardowe głowice osiągają 80 st.C. Innowacją jest też to, że element ruchomy na którym zamocowany jest uchwyt baterii Ceraflex został wzmocniony metalowym sworzniem, co warunkuje precyzję użytkowania podczas upływu czasu. Ponadto, dla zwiększenia trwałości ogranicznik przepływu wody został wykonany ze stali nierdzewnej. W rezultacie tych zmian, całość działa niemal dwa razy dłużej niż przeciętna bateria osiągając wynik 500 000 cykli, w porównaniu do 300 000 - co oznacza przeciętnie 10-15 lat codziennego używania baterii.
OSZCZĘDNOŚĆ WODY. Umywalkowe modele baterii Ceraflex mają wbudowany ogranicznik przepływu, dzięki któremu z baterii, niezależnie od ciśnienia, wypływa maksymalnie do 5 l/min wody. Natomiast w głowicach baterii ściennych, podtynkowych i w modelu bidetowym zastosowano system CLICK, który poprzez lekki opór na uchwycie i charakterystyczne "kliknięcie" wskazuje moment, w którym przepływ przekracza 50%, czyli około 5 l/min.
SZYBSZA INSTALACJA. Baterie umywalkowe z kolekcji Ceraflex zostały wyposażone w system montażu EasyFix, co w praktyce oznacza, że są one wstępnie przygotowane do montażu. Wystarczy dokręcić jedną śrubę, aby zamontować baterię na umywalce. Ideal Standard szacuje, że dzięki zastosowaniu systemu Easy Fix instalacja baterii Cerfalex jest o 30% szybsza.
Jeśli chodzi o baterie podtynkowe, to są one montowane na uniwersalnym elemencie montażowym - Easy Box, dzięki czemu czas montażu jest krótszy i zachowany jest łatwy dostęp do baterii w celach serwisowych.
W kolekcji Ceraflex dostępne są baterie umywalkowe w dwóch wysokościach: standardowej i tzw. Grande z wyższym korpusem i dłuższą wylewką (w sumie jest to 5 modeli baterii do umywalki). W linii oferowane są także baterie natryskowe (natynkowa i podtynkowa), baterie wannowe (wannowa i wannowo-prysznicowa w wersji ściennej oraz model podtynkowy), bateria bidetowa oraz ścienna bateria kuchenna. Baterie mają uniwersalny design, dzięki czemu dobrze komponują się ze stylistyką praktycznie każdego wyposażenia łazienki. Objęte są 5-letnim okresem gwarancji.


Więcej informacji: www.idealstandard.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Synergia PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 10 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »