Dom » Budownictwo

Certyfikat (C2C) dla Reynaers Aluminium

Certyfikat (C2C) dla Reynaers Aluminium
Zobacz więcej zdjęć »
Certyfikacja C2C skupia się na ekologicznych aspektach produktu i procesu jego wytwarzania. Nazwa „od kołyski do kołyski”, że najważniejszym aspektem jest możliwość poddania produktu recyklingowi. Reynaers Aluminium może pochwalić się otrzymaniem certyfikatu dla kluczowych produktów.

Koncepcja C2C została opracowana przez Michaela Braungarta i Williama McDonougha. W oparciu o ich koncepcję wybierane są produkty, które wykonane są z materiałów umożliwiających pełny recykling. Co z kolei przekłada się na optymalizację wydajności i dbałość o jakość życia i środowisko naturalne w ramach zrównoważonego rozwoju. Inwestorzy, architekci i projektanci, mając na względzie odpowiedzialność społeczną, szukają rozwiązań przyjaznych środowisku, a producenci starają się sprostać wyzwaniu, tworząc produkty, jak najlepiej spełniające te wymagania.

 

Sposób certyfikacji

 

Certyfikat możebyć przyznany na pięciu poziomach: Basic,Bronze, Silver, Gold, Platinum, a pod uwagę branych jest aż pięć kategorii jakościowych:

·         zdrowy materiał: produkty są wykonane z materiałów, które są bezpieczne i zdrowe dla ludzi i środowiska

·         ponowne wykorzystanie materiałów: produkty są tak zaprojektowane, żeby wszystkie komponenty można było bezpiecznie użyć ponownie

·         odnawialne źródła energii i emisja dwutlenku węgla: produkty są wytwarzane z użyciem odnawialnej, niepowodującej zanieczyszczeń energii

·         zarządzanie gospodarką wodną: produkty są produkowane tak, by chronić i wzbogacać zasoby wodne

·         odpowiedzialność społeczna: produkty powstają z zachowaniem społecznej i środowiskowej sprawiedliwości

Sprawia to, że uzyskanie certyfikatu jest niezwykle trudne, jest prestiżowym wyróżnieniem, wskazującym, że producent wykonuje rzeczywiste, konkretne działania, mające na celu dbałość o środowisko. Producenci, którzy otrzymali certyfikat zobowiązują się do pracy nad stałym ulepszaniem produktu w każdym z ocenianych aspektów. Architekci i projektanci, mając takie dane mogą wybierać produkty w sposób świadomy.

 

Systemy aluminiowe z certyfikatem C2C

 

Wszystkie założenia związane z certyfikacją C2C są bliskie filozofii Reynaers Aluminium. Firma stale inwestuje w nowe technologie, które pozwalają tworzyć profile aluminiowe zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju, co niesie za sobą korzyści dla ekologii, środowiska, ludzi. Bezpośrednio przełożyło się to na uzyskanie certyfikatu w kategorii Bronze. Otrzymały go flagowe produkty Reynaers Aluminium:

·         Systemy okienne: CS 77, CS 77-AP, CS 77-HV, SL 38 we wszystkich wariantach izolacyjności termicznej, MasterLine 8 w wariancie HI we wszystkich wariantach wzorniczych

·         Systemy drzwiowe: CS 77, CS 77-AP, SL 38 we wszystkich wariantach izolacyjności termicznej

·         Ściana osłonowa: CW 50-HIRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Martyna Dróżdż

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »