Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Certyfikat Vegan dla OnlyBio oraz OnlyEco

Certyfikat Vegan dla OnlyBio oraz OnlyEco
Zobacz więcej zdjęć »
Dla młodego pokolenia, jak również dla świadomych Polaków, weganizm okazuje się coraz bardziej atrakcyjny. Każdego dnia rośnie liczba osób deklarujących przejście z wegetarianizmu na weganizm. W światowym rankingu miast najbardziej przyjaznych weganom Warszawa zajmuje zaszczytne trzecie miejsce.
Weganizm = styl życia

Weganizm jest czymś znacznie więcej niż tylko bardziej restrykcyjną dietą wegetariańską. To styl życia, którego podstawową zasadą jest zminimalizowanie naszego uczestnictwa w eksploatacji zwierząt w jakiejkolwiek formie. Nie oznacza on jedynie wyeliminowania z diety wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Wegańska filozofia obejmuje wszystkie aspekty życia: weganie nie noszą ubrań wykonanych ze skór zwierząt lub innych surowców odzwierzęcych, nie biorą udziału w takich rozrywkach jak cyrk, ogrody zoologiczne i polowania, a także nie nie używają testowanych na zwierzętach kosmetyków i środków czystości.

Ceryfikat wegańskości

Międzynarodowy znak Vegan przyznawany przez Vegan Society pozwala w prosty sposób rozpoznać produkty prawdziwie wegańskie i odróżnić je od tych, które jedynie deklarują, że takowymi są. Na świecie z dumą „nosi" go 18.000 produktów. Mogą nim zostać oznaczone produkty spożywcze, kosmetyki, środki czystości i usługi.
By na produkcie pojawiła się etykieta Vegan, musi spełniać on określone wymagania:
nie może zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub odzwierzęcego,
nie może być testowany na zwierzętach,
musi być wolny od składników roślinnych, które pochodzą z upraw genetycznie modyfikowanych.


OnlyBio, czyli certyfikowane kosmetyki dla wegan

OnlyBio to polska marka naturalnych kosmetyków od Laboratorium Naturella. To jedyne wytwarzane w naszym kraju kosmetyki opatrzone certyfikatem Vegan. Przeznaczone do kompleksowej pielęgnacji ciała i włosów dorosłych i dzieci od pierwszego dnia życia. Jako jedyne na świecie zawierają myjącą biorafinowaną surfaktynę z rzepaku. Zostały wzbogacone w pielęgnujące fitosterole, które w naturalny sposób ograniczają utratę wody, zabezpieczając skórę przed jej wysuszeniem. Funkcje poszczególnych produktów - nawilżanie, regeneracja lub hipoalergiczność - uzyskano wykorzystując właściwości różnych olejów, m.in. rzepakowego, sezamowego i słonecznikowego. Produkty OnlyBio nie zawierają SLS, SLES, które mogą zaburzyć naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry. Nie znajdziemy w nich również parabenów, PEGów, silikonów, barwników, syntetycznych kompozycji zapachowych i wielu innych dodatków mogących negatywnie wpływać na zdrowie naszej skóry.

OnlyEco - przyjazne weganom środki czystości

Środki czystości OnlyEco podobnie jak kosmetyki OnlyBio zostały wyróżnione międzynarodowym certyfikatem wegańskości Vegan. To jedyne wytwarzane w Polsce preparaty do sprzątania, które ten znak otrzymały. Naturalne i bezpieczne dla środowiska produkty do pielęgnacji domu i tkanin, które zostały wzbogacone w zapobiegającą ponownemu zabrudzeniu roślinną glicerynę. Surowiec ten ma wiele korzystnych właściwości i - co najważniejsze - nie jest toksyczny dla ludzi. Jako jedyne na rynku zawierają biorafinowaną surfaktynę z rzepaku, która doskonale czyści, tym samym podnosi ich efektywność do poziomu produktów syntetycznych. Dodatkowo produkty te nie posiadają w składzie niepożądanych NTA, EDTA, enzymów, siarczanów, formaldehydu, chloru, boranów, wybielaczy optycznych i chemicznych. Ekologiczne rozwiązania zawarte w środkach czystości, za sprawą swoich naturalnych właściwości, nie tylko skutecznie działają ale także nie szkodzą skórze i środowisku.

Wszystkie produkty zawierają przynajmniej 99% składników pochodzenia naturalnego. „Uzbrojone" w międzynarodowe certyfikaty Vegan i ECOCERT dają pewność i gwarancję wysokiej jakości produktów naturalnych i przyjaznych weganom.
Dostępne są na https://onlybioonlyeco.com oraz w Drogeriach Natura i Hebe, a także w wybranych sklepach ekologicznych i drogeryjnych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Anna Gawrys

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »