Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Cerugrip – zapomnij o objawach przeziębienia i grypy

Cerugrip – zapomnij o objawach przeziębienia i grypy
Zobacz więcej zdjęć »
Mimo stosunkowo ładnej jesieni, musimy pamiętać, że okres ten sprzyja zarówno przeziębieniom, jak i grypie. Już w październiku Państwowy Zakład Higieny odnotował ponad 458 tysięcy zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, czyli o ponad 20% niż w analogicznym okresie 2016 roku.

Wygląda na to, że ten sezon będzie wyjątkowo ciężki.

 

Grypa czy przeziębienie – oto jest pytanie

Odróżnienie grypy od przeziębienia może wydawać się trudne, ponieważ ich objawy dla laika są bardzo podobne. Obie choroby są wywoływane przez wirusy, jednak ich przebieg, czas trwania czy zagrożenie powikłaniami są różne.

 

Pierwszą wskazówką może być moment zachorowania – o ile grypa zagraża nam głównie jesienią, zimą i wczesną wiosną,      o tyle przeziębienie może nas dopaść przez cały rok. Zarówno    w przypadku grypy, jak i przeziębienia, do zakażenia dochodzi drogą kropelkową – wirus przenosi się z osoby chorej na zdrową wraz ze śliną w czasie kichania czy kaszlu, a nawet podczas zwykłej rozmowy. Czasem wystarczy dotknąć poręczy w autobusie czy klamki w drzwiach. Dlatego w tym okresie niezwykle istotne jest przestrzeganie higieny, a przede wszystkim częstsze niż zazwyczaj mycie rąk.

 

Zarówno grypa, jak i przeziębienie, rozwijają się dość szybko – pierwsze objawy występują na ogół po około dwóch dniach od momentu zakażenia – i utrzymują się około tygodnia w przypadku przeziębienia, a do nawet dwóch tygodni w przypadku grypy. Przeziębienie ma zazwyczaj łagodniejszy przebieg, gorączka nie jest zbyt wysoka, a główne objawy to ból gardła, kaszel, kichanie i katar.

 

Grypa objawia się najczęściej wysoką gorączką i suchym kaszlem, charakterystyczny jest także ból mięśni i stawów oraz silny ból głowy. Inną istotną cechą jest silne osłabienie utrzymujące się nawet do trzech tygodni po ustąpieniu objawów. Niedoleczona grypa bardzo silnie obciąża organizm i może doprowadzić do wielu ciężkich komplikacji, takich jak zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie płuc, mięśnia sercowego lub opon mózgowo‑rdzeniowych.

 

Mam objawy, co robić?

W przypadku grypy należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem i koniecznie przestrzegać jego zaleceń, w tym zostać w łóżku przez kilka dni. W przypadku przeziębienia pomóc powinien odpoczynek, odpowiednia dieta i stosowanie dostępnych w aptece preparatów łagodzących objawy.

 

W trakcie przeziębienia i grypy ważne jest, by dać organizmowi czas na regenerację. Trzeba nie tylko zająć się łagodzeniem przykrych dolegliwości, ale także pamiętać o tym, aby poleżeć w łóżku, a najlepiej zostać w domu aż do pełnego wyleczenia. Osłabiony chorobą organizm, który ma od razu kontakt  z innymi ludźmi i przenoszonymi przez nich wirusami, łatwiej złapie kolejną infekcję i tym razem trudniej będzie mu poradzić sobie z nowym wyzwaniem.

 

Cerugrip – na objawy przeziębienia i grypy

Cerugrip to lek przeciw objawom przeziębienia i grypy, który zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan.

  • Paracetamol zwalcza bóle towarzyszące infekcjom, w tym bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa gorączkę i stan podgorączkowy,
  • Pseudoefedryna udrożnia nos, hamuje katar i ułatwia oddychanie, likwiduje obrzęk śluzówki.
  • Dekstrometorfan łagodzi męczący suchy kaszel.1

 

Cerugrip działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i działa przeciwkaszlowo. Cerugrip jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat i młodzieży. Wskazaniem do stosowania leku Cerugrip jest doraźne krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

 

Cerugrip jest dostępny w aptekach, cena za opakowanie zawierające 20 tabletek wynosi około 12 złotych. 

 

 1.       Ulotka przylekowa leku CerugripRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »