Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Cerugrip – zwalcz objawy przeziębienia i grypy

Cerugrip – zwalcz objawy przeziębienia i grypy
Zobacz więcej zdjęć »
Gdy dopadnie cię przeziębienie lub grypa, marzysz tylko o jednym – pozbyć się męczących objawów. Gorączka, zatkany nos, kaszel czy ból gardła skutecznie uprzykrzają nam życie, szczególnie, gdy nie możemy sobie pozwolić na dłuższe pozostanie w domu.

W takiej sytuacji pomocny jest lek, który zwalcza objawy zarówno przeziębienia, jak i grypy, taki jak Cerugrip.

Przeziębienie czy grypa?
Choć to grypą straszą nas co roku, to jednak przeziębienie dopada nas znacznie częściej i właśnie przeziębienie skutecznie utrudnia nam normalne funkcjonowanie. Prawdą jest również, że właśnie przeziębienie najczęściej lekceważymy, próbując je przechodzić. Pojawiamy się w pracy kaszlący i zakatarzeni, obdarzamy naszymi wirusami połowę koleżanek i kolegów z biura. 

Czy warto tak postępować? Oczywiście, że nie. Przeziębienie – szczególnie to, w którego przebiegu pojawia się gorączka, obciąża nasz organizm. Próby przechodzenia go mogą skończyć się nadkażeniem bakteryjnym i koniecznością wizyty u lekarza oraz wdrożeniem antybiotykoterapii, która przecież nie jest obojętna dla naszego organizmu. Dlatego, jeśli pojawią się pierwsze objawy, dobrze jest zostać w domu przez dwa – trzy dni i zastosować jeden z dostępnych w aptece preparatów łagodzących objawy, takich jak Cerugrip. Jeśli objawy nie ustępują, lub od początku wskazują na grypę (utrzymująca się wysoka gorączka, zawroty głowy lub bóle kostno-stawowe) – bezwzględnie należy udać się do lekarza.

Zarówno przeziębienie jak i grypa przenoszą się drogą kropelkową – można się nią zarazić nawet podczas zwykłej rozmowy. Czasem wystarczy, że dotkniemy na przykład klamki, którą wcześniej dotykała chora osoba – dlatego w okresie infekcyjnym tak ważne jest przestrzeganie higieny, a szczególnie częstsze niż zazwyczaj mycie rąk. 

Cerugrip – na objawy przeziębienia i grypy
Cerugrip to lek przeciw objawom przeziębienia i grypy, który zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. 
Paracetamol zwalcza bóle towarzyszące infekcjom, w tym bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa gorączkę i stan podgorączkowy.
Pseudoefedryna udrożnia nos, hamuje katar i ułatwia oddychanie, likwiduje obrzęk śluzówki.
Dekstrometorfan łagodzi męczący suchy kaszel.1

Cerugrip jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat i młodzieży. Wskazaniem do stosowania leku Cerugrip jest doraźne krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Cerugrip jest dostępny w aptekach, cena za opakowanie zawierające 20 tabletek wynosi około 12 złotych. 


1. Ulotka przylekowa leku Cerugrip

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się   z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »