Technologie » Telekomunikacja

Charakterystyka kart członkowskich

Charakterystyka kart członkowskich
Zobacz więcej zdjęć »
Karty plastikowe na dobre zadomowiły się w naszym życiu i towarzyszą nam na każdym kroku. Sporo osób tak się do nich przyzwyczaiło, że nie wyobraża sobie bez nich normalnego funkcjonowania. Nie da się ukryć- karty bardzo ułatwiają nam życie.

Bardzo popularne są różnego rodzaju karty członkowskie. Techniki, które mogą zostać wykorzystane podczas ich tworzenia sprawiają, że karty znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Obecnie można je odnaleźć w każdej z branż. Ponadto jest to bardzo silny element marketingowy, który umożliwia identyfikowanie się danej osoby z firmą. Jest to chętnie wybierane przez marki rozwiązanie ze względu na trwałość kart i możliwość wieloletniego użytkowania.

Karty członkowskie maja obecnie bardzo szerokie zastosowanie. Mogą być wykorzystywane jako karty do klubu fitness, na siłownię czy SPA, a także jako karty rabatowe, lojalnościowe, biblioteczne, podarunkowe, karty VIP, identyfikatory oraz jako np. karta klucz do pokoju hotelowego.

Każda z wyżej wymienionych kart może być oparta na różnych technikach. Przykładowo może to być najbardziej popularny pasek magnetyczny. Jest to taśma, na której zakodowane są informacje. Ich odczyt możliwy jest po przeciągnięciu karty przez czytnik. Bardzo modne w ostatnim czasie i jednocześnie niezwykle wygodne są karty zbliżeniowe. Karty członkowskie zbliżeniowe mają wbudowany chip z anteną. Układ elektroniczny modułu znajdującego się w karcie umożliwia zapisanie stosownych informacji. Odczyt następuje po przyłożeniu karty do czytnika. Informacje przekazywane są za pomocą transpondera. Inną techniką jest karta chipowa. Działa na zasadzie wbudowanego elektronicznego chipa. Chip ma większą pojemność niż pasek magnetyczny, dlatego umożliwia zakodowanie większej ilości informacji. Odczyt danych następuje po umieszczeniu karty w czytniku. Najprostszym sposobem kodowania informacji jest tradycyjny kod kreskowy. Zakodowane na czarnych liniach informacje odczytuje się przy użyciu skanera. Jeszcze inną techniką jest mifare. Jest to karta, którą wykorzystuje się np. w zamian biletów papierowych, kart magnetycznych lub monet. Wszystko w celu zautomatyzowania systemu biletowego. Ponadto w instytucjach można je wykorzystać jako system rejestrujący czas pracy. Działają w standa4rdzie bezdotykowym.

Karty członkowskie mogą posiadać także elementy dodatkowe takie jak: pole ze zdrapką, embosing , czyli wytłaczanie znaków na karcie. Dzięki tej technice można uwypuklić określone informacje na karcie np. imię i nazwisko lub numer karty. Hologram to mówiąc najprościej naklejka, która trwale umieszcza się na karcie. Dzięki niemu można zagwarantować oryginalność karty.

FITNET

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

arequipa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »