Gospodarka » Narzędzia

Charakterystyka szybkozłączy

Charakterystyka szybkozłączy
Zobacz więcej zdjęć »
Szybkozłącza wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu i posiadają różnorakie zastosowanie. Na rynku dostępny jest cały szereg różnego typu złączy z zależności od przeznaczenia.

Do najpopularniejszych złączy należą m.in. Camlock, DIN 28450, złącza węży kompozytowych, cysternowych czy do piaskowania. Są to elementy wykazujące wysoka odporność na działanie wszelkich warunków atmosferycznych i środowiska. Złącza wykorzystuje się w celu połączenia przewodów instalacji hydraulicznych, drogowych, paliwowych, rolniczych. Są gotowe do pracy w naprawdę trudnych warunkach. Z tego względu produkuje się je z mosiądzu, stali i stali nierdzewnej. Szybkozłącza ze względu na sposób działania można podzielić na szybkozłącza suchoodcinające oraz szybkozłącza grzybkowe.

Szybkozłącza suchoodcinające nie powodują wycieku szczątkowego, dlatego wykorzystuje się je do transportu substancji niebezpiecznych. Zawór przewodu umieszczony jest zarówno w szybkozłączu, jak i we wtyczce, tylko takie rozwiązanie zapobiega wyciekom.

Szybkozłącza grzybkowe zawdzięczają swoją nazwę zaworowi, którego zamknięcie ma kształt grzybka. Blokowanie wycieku lub przepływu substancji stymulowane jest odśrodkową kulą wykonana ze stali. Ten rodzaj szybkozłączy uniemożliwia podłączenie przewodów podciśnieniem. Szybkozłącza grzybkowe mogą być wykorzystywane w pracy w przedziale temperaturowym od -25 do nawet +100 stopni Celsjusza oraz pod ciśnieniem 50-500 bar.

Szybkozłącza często pokryte są warstwą gumy lub polipropylenu co dodatkowo zapewnia im ochronę przed zarysowaniami.

 

UNIMATRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

arequipa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »