Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Charytatywny Maraton Szycia w Przylądku Nadziei

Mali Pacjenci kliniki onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu. Zaprojektowali... prawdziwą maszynę do szycia! Nazywa się "Nadzieja", a wyprodukowała ją firma Łucznik.

Już w najbliższą niedzielę, 29 września, przylądkowa maszyna będzie miała swoją oficjalną premierę. W wydarzeniu wezmą udział znanepostaci ze świata muzyki i sportu. Wspólnie z dziećmi uszyją na "Nadziejach" poszewki na poduszki, które trafią później na charytatywne aukcje. I zapoczątkują w ten sposób nasz niezwykły Charytatywny Maraton Szycia!


Już 29 września w samo południe klinika onkologiczna Przylądek Nadziei” będzie gościć uczestników „Charytatywnego Maratonu Szycia” wydarzenia, które ma na celu wsparcie dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi oraz zakomunikowanie potrzeby zbierania funduszy na ich leczenie. Organizatorem maratonu jest Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” oraz marka „Łucznik”To właśnie „Łucznik” wyprodukował „Nadzieję”, czyli linię maszyn do szycia zaprojektowanych przez dzieci z Przylądka Nadziei”.

Podczas Maratonu „Nadzieja” zostanie oficjalnie zaprezentowana, a zaproszeni goście (m.in. AlicjaJanoszMaciej Janowski – kapitan WTS Sparta Wrocław – drużynowego wicemistrza Polski na żużlu oraz kapitan żużlowej reprezentacji Polski, Sara Pożarlik – Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego, Agata i Wojciech Miszewscy – rekordziści Polski w rolkarstwie, piłkarze WKS Śląsk Wrocław) wspólnie z dziećmi z Przylądka Nadziei” będą szyć wyjątkowe poszewki na poduszki. Fundacja chce w ten symboliczny sposób zapoczątkować „Charytatywny Maraton Szycia”, który mamy ogromną nadzieję – przeniesie się następnie do domów ludzi o wielkim sercu.

– Naszym celem jest zgromadzenie tego dnia wyjątkowych Przyjaciół Przylądka, którzy wspólnie z pracownikami Fundacji oraz firmy „Łucznik”, zachęcać będą do wspierania dzieci zmagających się z nowotworami – mówi Mirosław Szozda, wiceprezes Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

– Maszyna Nadzieja to najbardziej niezwykły model w rodzinie Łucznika. Ubrana w obrazystworzone przez Małych Pacjentów kliniki „Przylądek Nadziei”, niesie w sobie przesłanie: „Podzielmy się sercem, dobrem, ciepłymi myślami, wsparciem i nadzieją na zdrowie”. Łucznik dzieli się z Państwem Nadzieją, niech będzie ona symbolem walki z chorobą. Walki, którą można wygrać dzięki środkom, wpływającym na konto Fundacji za każdą sprzedaną maszynę – tłumaczy Patrycja Ziółkowska, prezes Łucznika. – Żyjemy Nadzieją, że nasze wspólne dzieło pomoże jak największej liczbie Dzieci! Wszystko w Państwa rękach! A wartość użytkowa Nadziei zostanie doceniona przez każdą szyjącą na niej osobę. Nadzieja odwdzięczy się pięknymi, mocnymi ściegami, pracą z różnymi materiałami i prostym, intuicyjnym użytkowaniem – dodaje.

Nadzieję” będzie można kupić już od 29 września na stronie Galeria Łucznik (www.galerialucznik.pl), następnie maszyna trafi do sklepów współpracujących z Łucznikiem. Cały zysk ze sprzedaży maszyn przeznaczony zostanie na leczenie dzieci chorych na raka.

**

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 2lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

page2image3704128

kontakt dla mediów:

Justyna Zalewska

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
mob. 
+48 728 923 530 justyna.zalewska@naratunek.org

Patrycja Ziółkowska

prezes firmy Łucznik mob. +48 603 760 515 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »