Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Chiny, w ramach rewanżu, ofiarują Polsce pomoc w walce z epidemią koronawirusa

Ambasador Chin w Polsce poinformował Ministerstwo Spraw Zagranicznych, że rząd chiński zadecydował o przekazaniu stronie polskiej wyrobów ułatwiających walkę z epidemią. ZARYS International Group na początku lutego 2020 roku przekazał w geście pomocy 100 000 sztuk medycznych maseczek ochronnych.

Ambasador Chin w Polsce poinformował Ministerstwo Spraw Zagranicznych, że rząd chiński zadecydował o przekazaniu stronie polskiej wyrobów ułatwiających walkę z epidemią. Do Polski z Chin mogą trafić: zestawy testowe wykrywające wirusowy kwas nukleinowy, maseczki N95, medyczna odzież ochronna, w tym okulary ochronne, rękawiczki, ochraniacze na obuwie. Jest to odpowiedź strony chińskiej na wcześniejszą pomoc polskich firm i naszych władz w walce z kornawirusem. ZARYS International Group na początku lutego 2020 roku przekazał w geście pomocy 100 000 sztuk medycznych maseczek ochronnych na potrzeby szpitala w Wuhan.

Jednocześnie - ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, wskazuje:

"Strona chińska nigdy nie zapomni o pomocnej dłoni wyciągniętej przez rząd polski i Polaków w stronę Chin, gdy te walczyły z epidemią. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Chiny są gotowe stanąć ramię w ramię z Polakami. Strona chińska w dalszym ciągu będzie wzmacniać wymianę doświadczeń i informacji ze stroną polską, będzie intensyfikować współpracę w zakresie walki z epidemią i pomagać Polsce zwyciężyć z chorobą."

Aktualnie firma ZARYS International Group pracuje nieprzerwanie 24 godziny na dobę, tak aby zapewnić stałe dostawy jednorazowego sprzętu medycznego do rodzimych placówek medycznych i szpitali, z którymi ma podpisane kontrakty. Sytuacja jest bardzo złożona, gdyż na rynku można zaobserwować znaczne braki towarowe. Pomimo tych trudności firma stara się jak najlepiej wywiązywać ze zobowiązań wobec klientów.

Postawa chińskich władz pokazuje, że bezinteresowna pomoc zawsze wraca. ZARYS od lat współpracuje z kontrahentami w Chinach i na miejscu wytwarza jednorazowe wyroby medyczne. Na wieść o problemach w walce z koronawirusem bezzwłocznie postanowiliśmy pomóc. Wysłaliśmy już w ubiegłym miesiącu maski ochronne, których na miejscu w szpitalach brakowało. W tej chwili skupiamy się na bieżącej działalności i zapewnieniu szpitalom podstawowego asortymentu. Nasi pracownicy na magazynie obecnie pracują całą dobę.” – powiedział Paweł Ossowski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający ZARYS International Group.

Działając odpowiedzialnie społecznie i monitorując bieżącą sytuację związaną z epidemią koronawirusa w Polsce ZARYS wsparł m.in. Szpital Uniwersytecki imienia Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze czy Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi, ofiarowując nieodpłatnie maski ochronne. To właśnie w Szpitalu w Zielonej Górze był skutecznie leczony pierwszy na terenie Polski pacjent, u którego badanie w kierunku obecności wirusa COVID-19 dało wynik pozytywny.

 

ZARYS International Group jest wiodącym na rynku wytwórcą oraz dostawcą podstawowego i specjalistycznego sprzętu medycznego dla większości placówek medycznych i służby zdrowia w ponad 40 krajach na całym świecie, na trzech kontynentach. Firma oferuje jednorazowy sprzęt medyczny niemal ze wszystkich dziedzin medycyny, przede wszystkim sygnowany własną marką, a także znanych producentów polskich i zagranicznych. Prowadzi własną produkcję wyrobów z włókniny oraz sterylnych zestawów zabiegowych.

ZARYS to firma rodzinna, powstała w 1989 roku. Od początku swojej działalności związana jest ze Śląskiem, gdzie do dziś w Zabrzu znajduje się jej siedziba oraz nowoczesne centrum magazynowo - logistyczne w Gliwicach. Aktualnie ZARYS to także firma globalna, ale mocno zakorzeniona lokalnie i obecna poprzez swoje produkty w większości placówek służby zdrowia.

Więcej na: www.zarys.pl

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SPECTATOR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »