Gospodarka » Żywność

Chleb od Serca - od kwietnia w ofercie firmy Uldo

Chleb od Serca - od kwietnia w ofercie firmy Uldo
Zobacz więcej zdjęć »
Firma ULDO powiększyła portfolio oferowanych mieszanek piekarniczych o nową mieszankę -Chleb od Serca, która ze względu na swój skład i właściwości weszła w skład grupy Pieczywo dla zdrowia.
 

Chleb od Serca to smaczna propozycja dla osób dążących do ograniczenia ilości sodu w diecie - jednego z głównych winowajców chorób sercowo-naczyniowych. Dzięki zawartości soli niskosodowej, poziom tego pierwiastka w pieczywie Uldo obniżony został o 25 % w stosunku do zwykłego pieczywa. Dodatkowo Chleb od Serca, z powodu odpowiednio dobranych składników, takich jak ziarna słonecznika, siemię lnianie, otręby owsiane oraz wiesiołek, wyróżnia się wysoką zawartością błonnika oraz zwiększoną ilością nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dodatek aronii, bogatego źródła przeciwutleniaczy, wywiera korzystny wpływ na metabolizm osób o zwiększonym ryzyku zapadalności na choroby krążenia, a zawarte w Chlebie od Serca grys i błonnik owsiany mają właściwości obniżające poziom cholesterolu.

Zgodnie z opinią wydaną przez Katedrę Technologii Żywienia Człowieka przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu „...Chleb od Serca  zaproponowany przez firmę ULDO spełnia kryterium pieczywa o obniżonej zawartości sodu. Pieczywo to jest bogatsze w związki polifenolowe będące naturalnymi przeciwutleniaczami oraz bogatsze w NNKT i JKT, w związku z czym może być rekomendowane w szeroko rozumianej profilaktyce żywieniowej oraz w diecie osób z zdiagnozowanymi już chorobami układu krążenia. Duże znaczenie dietetyczne może mieć również zwiększenie poziomu błonnika pokarmowego w tym pieczywie."

Chleb od Serca ze względu na swój unikatowy skład i właściwości otrzymał certyfikat jakości  Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu, tym samym stając się częścią programu profilaktyki prozdrowotnej Siła Serca, prowadzonego przez Fundację.

Nowy Chleb od Serca dostępny będzie w ofercie ULDO od kwietnia b.r. http://www.uldo.pl/

Produkt: Mieszanka „ULDO Chleb od Serca"

Cena katalogowa 9,50 zł netto (+ 5% VAT) / 1 kg mieszanki

Producent: ULDO Polska sp. z o.o. & Co. sp. k.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Grupa Mediowa FRK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »