Kultura, sztuka » Kultura

Chodzi lisek koło drogi. Bonarka, sztuka i Krakers

Chodzi lisek koło drogi. Bonarka, sztuka i Krakers
Zobacz więcej zdjęć »
Sztuka przy okazji zakupów? Teraz to możliwe w Bonarce, która jest partnerem i mecenasem prestiżowego Cracow Gallery Weekend KRAKERS i zarazem mocnym punktem na jego mapie. Miejscem zaplanowanych na piątek i sobotę (20-21 kwietnia) wydarzeń artystycznych będzie Galeria FOSFOR

To nowy, tętniący życiem spot na artystycznej mapie Krakowa.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Powstanie Galerii FOSFOR (poziom 0, wejście od ul. Kamieńskiego, okolice kawiarni Starbucks) jest efektem współpracy Bonarki z Wydziałem Sztuki Uniwersytetem Pedagogicznym, zaś sprzyjającą ku temu okazją zaangażowanie się centrum w tegoroczną edycję KRAKERSA. - To nie chwilowy „flirt" ze sztuką, lecz działanie o dłuższym horyzoncie czasowym - zapowiadają w Bonarce. I zapraszają fanów sztuki na pierwsze spotkanie z nią w weekend 20-21 kwietnia.

Już w piątkowe popołudnie nie lada atrakcja dla miłośników sztuki współczesnej: początek wystawy zbiorowej 13 artystów. Motto tego multimedialnego wydarzenia, brzmi: „Chodzi lisek koło drogi, nie ma ręki ani nogi". O co chodziło artystom, najlepiej wyjaśni Małgorzata Wielek-Mandrela, której oprowadzenie kuratorskie po wystawie zaplanowano na sobotę (21 kwietnia) o godz. 16:00. Wernisaż w piątek (godz. 18:00) otworzy set muzyczny w stylu live act Marcina Sipiory (BW Sounds).

Innego rodzaju atrakcją, której początek w sobotę o godz. 15:00, jest akcja artystyczna Anny Czyż, która przygotowała 90 małych podobrazi płóciennych. To zarazem pierwsza z trzech części pracy licencjackiej tej autorki. Artystka będzie zachęcała przechodniów do ingerencji, wykonywania spontanicznych, abstrakcyjnych gestów malarskich, które symbolizować mają pojęcie, wyobrażenie i uczucie miłości. Stąd nazwa akcji Róbmy Miłość.

Wernisaż w Galerii FOSFOR w Bonarce będzie można oglądać przez miesiąc, tj. do 21 maja. Wstęp jest bezpłatny.

Cracow Gallery Weekend KRAKERS to festiwal promujący sztukę współczesną. Od 7 lat wspólnie z prywatnymi galeriami, instytucjami publicznymi oraz nieformalnymi grupami tworzy niezależną artystyczną ścieżkę na mapie Krakowa. To formuła trzydniowego wydarzenia, dzięki któremu odbiorca ma możliwość poznać szerokie spektrum krakowskiego rynku sztuki - galerie z wieloletnią tradycją, galerie ukryte, wernisaże na podwórkach i efemeryczne projekt roomy.

W tym roku do tego zacnego grona dołącza Bonarka. Jako partner i mecenas jest także fundatorem nagrody za najlepszą wystawę w ramach Krakersa. Więcej o KRAKERSIE w Bonarce na stronie: link do strony BCC
VERTE

 

BONARKA I NEPI ROCKCASTLE PLC

Właściciel Bonarki NEPI Rockcastle plc jest wiodącym inwestorem oraz deweloperem nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, którego akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu oraz Amsterdamie. Znajduje się również w pierwszej dziesiątce firm z branży nieruchomości komercyjnych
w kontynentalnej Europie pod względem wartości rynkowej. Firma posiada jeden z największych portfeli nieruchomości w Rumunii, Polsce oraz na Słowacji, a także wyraźnie zaznacza swoją obecność w Chorwacji, Czechach oraz Serbii. Bonarka to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze ponad 92  tys. m2 powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych i restauracji oraz jeden z największych multipleksów kinowych w Polsce. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „Siemacha Spot". Zarządcą obiektu jest TriGranit Corporation.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »