Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Chorwacja winem płynąca

Chorwacja już od wielu lat stanowi jeden z częściej wybieranych kierunków wakacyjnych. I w sumie nikogo nie powinno to dziwić- kraj ten posiada wspaniałe wybrzeże nad Adriatykiem, wysokie góry, przepiękną przyrodę i niezwykle bogatą historię i kulturę.
A dodatkowo stanowi idealne miejsce na rozwijanie turystyki eno, czyli winnej.

Chorwackie wina i tradycja winiarska w Chorwacji, które mają niezwykle długą niezwykle długą historię, od niedawna są poznawane i uznawane na światowych stołach. Stanowią one bardzo ważny składnik narodowej kuchni i kultury, jak zresztą w całym rejonie śródziemnomorskim.

Chorwacja posiada odpowiedni mikroklimat i tradycyjne techniki produkcji wina. Jest tu ponad sto rodzimych odmian winogron. Kraj ten posiada odpowiednie położenie geograficzne i warunki klimatyczne dla zachowania i rozwoju tylu odmian winorośli. Dzięki tym wszystkim cechom, wino chorwackie jest konkurencyjne dla greckich czy włoskich win.

Regiony winiarskie Chorwacji dzielą się na dwa główne regiony: kontynentalny i morski, które podzielono łącznie na 12 podregionów. Każdy z nich posiada swą własną specyfikę pod względem geograficznym, topograficznym, geologicznym, rolniczym, ekologicznym, ekonomicznym i innymi. Jednakże podział został dokonany wyłącznie ze względu na różne strefy klimatyczne, które mają największy wpływ na odmiany i jakość produktu końcowego. Tym samym produkcja chorwackiego wina jest tak bogata i tak różna od wszystkich innych. Jest to naprawdę rzadko spotykane, aby na tak małej przestrzeni było tak wiele różnych odmian winogron i rodzai wina. Dodatkowym atutem jest duża ilość słonecznych godzin w Chorwacji, a zwłaszcza w Dalmacji.

Po niedawno podpisanej akcesji Chorwacji do Unii Europejskiej jest szansa, że będziemy mieli możliwość delektowania się licznymi rodzajami win chorwackich w Polsce.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

babaczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »