Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Chrapanie niejedną ma przyczynę. Zwalcz ją!

Wiele jest mitów na temat chrapania. Do jednych z nich należy bardzo rozpowszechnione przekonanie, że chrapią jedynie mężczyźni.

Nie jest to prawdą, choć ziarnko prawdy w tym stwierdzeniu tkwi. Chrapać mogą wszyscy. Prawdą natomiast będzie, jeżeli powiemy, że statystycznie rzecz ujmując, problemy z chrapaniem częściej dotykają mężczyzn niż kobiety. Problemy z chrapaniem dotykają też mężczyzn średnio dziesięć lat wcześniej niż kobiety. Choć chrapać może każdy niezależnie od wieku, płci, wagi i ogólnego stanu zdrowia, to wciąż jest to problem dość wstydliwy. Zwłaszcza dla kobiet. O ile chrapanie mężczyzn, przez wyżej przytoczony mit, który pokutuje w opinii publicznej, jest rzeczą akceptowalną społecznie, o tyle informacja o tym, że chrapie kobieta często jest powodem niewybrednych żartów i dużego wstydu.
Tak naprawdę nie ma się czego wstydzić, bo przy pomocy wstydu żaden problem nigdy nie został rozwiązany. Chrapanie, mimo pewnego oporu społecznego przed publicznym przyznawaniem się do niego, jest problemem zdrowotnym jak każdy inny.


Jak radzić sobie z chrapaniem?
Metod na poradzenie sobie z kwestią chrapania jest naprawdę wiele. Wśród nich zdecydowanie królują metody leczenia farmakologicznego. Ogrom medykamentów, które dostępne są na rynku zarówno na receptę, jak i bez konieczności jej posiadania, potrafi przywrócić o lekki zawrót głowy.
Żeby odpowiednio dobrać medykament, który poradzi sobie z naszym przypadkiem chrapania trzeba zdawać sobie sprawę z kilku rzeczy. Najważniejszą wśród nich jest oczywiście poznanie istoty chrapania. Chrapanie może wynikać z setek różnych problemów i komplikacji około zdrowotnych, a także związanych bezpośrednio z naszym stylem życia. Ludzki organizm to fascynująca i bardzo tajemnicza maszyna. Wśród dostępnych na rynku farmaceutyków znajdziemy wszystko: od tradycyjnych tabletek do ssania i syropów, po spraye i plastry. Choć wszystkie one przeznaczone są do jednego - likwidacji problemu chrapania, to jednak nie wszystkie będą dla nas dobre. Rozszerzenie przegrody nosowej za pomocą plastra nic nie poradzi na nasze chrapanie, jeżeli jego przyczyna wcale nie leży w nosie. Trudno jest dobrać odpowiedni lek, zwłaszcza jeżeli nie chcemy zgłaszać się z tym problemem do lekarza i bazujemy na środkach powszechnie dostępnych.


Co zamiast lekarstw?
Lekarstwa, choć bardzo rozpowszechnione, nie są jedyną formą poradzenia sobie z kwestią chrapania. Domowe sposoby na chrapanie stosowane są od lat i od lat cieszą się dużą skutecznością. Warto się na nie zdać w sytuacji, w której nie chcemy decydować się na półśrodki i niekoniecznie skuteczne specyfiki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poduszki Sissel
http://www.sissel.com.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »