Firma » Finanse

Cichy faktoring - dyskrecja i elastyczność

Cichy faktoring - dyskrecja i elastyczność
Zobacz więcej zdjęć »
Prowadzisz dużą firmę lub mniejsze przedsiębiorstwo, a nieuregulowane przez kontrahentów faktury z odroczonym terminem płatności zaburzają jej płynność finansową, tym samym uniemożliwiając Ci realizację kolejnych kontraktów czy modernizację procesów?

W takich przypadkach warto wybrać firmę faktoringową, która pozwoli Ci błyskawicznie zamienić owe faktury na gotówkę. Na czym polega faktoring? W skrócie - na "sprzedaniu" wierzytelności. Ty błyskawicznie otrzymujesz środki z faktury, a firma faktoringowa kontaktuje się z kontrahentem informując go o przejęciu wierzytelności i konieczności przelania środków na konto firmy faktoringowej. Warto jednak pamiętać, że w przypadku jawnej cesji wierzytelności kontrahent jest informowany o całym procesie, a to często skutkuje pogorszeniem relacji biznesowych. Istnieje jednak alternatywa - a zatem faktoring niejawny, stosowany gdy w umowie zapisano informację o zakazie cesji wierzytelności. EFaktor to firma, która od wielu lat zajmuje się finansowaniem biznesu na różnych płaszczyznach, pomagając przedsiębiorcą stanąć na nogi i odzyskać płynność finansową firmy. Skorzystaj z naszej oferty faktoringu cichego, który wyróżnia szybkość, dyskrecja oraz bezpieczeństwo.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

  • Odzyskaj środki z nierozliczonych faktur kontrahentów z eFaktor.pl
  • Zasady działania firmy faktoringowej w przypadku faktoringu jawnego
  • Faktoring jawny i faktoring cichy - podstaw na dyskrecję i bezpieczeństwo
  • Przebieg transakcji w faktoringu cichym - błyskawiczna wypłata na konto firmy
  • Elastyczność faktoringu cichego z eFaktor.pl

 Odzyskaj środki z nierozliczonych faktur kontrahentów z eFaktor.pl

Terminy płatności za dostarczane towary i usługi znacznie wydłużyły się za sprawą kryzysu gospodarczego, wojny w Ukrainie czy wynikających z niej zerwanych łańcuchów dostaw. Nierozliczone faktury z odroczonym terminem płatności to zmora wszystkich dużych, średnich i małych przedsiębiorców. Zarazem im mniejsza firma, tym trudniej zachować płynność finansową w obliczu nieuregulowanych należności ze strony kontrahentów. Szczególnie w przypadku jednoosobowej działalności świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi faktoringu. Dzięki "sprzedaży" wierzytelności możesz uzyskać środki z faktury jeszcze tego samego dnia. W eFaktor działamy w myśl przekonania, że każdy przedsiębiorca zasługuje na pomoc i wsparcie.

 Zasady działania firmy faktoringowej w przypadku faktoringu jawnego

Możemy wyróżnić kilka odmian faktoringu. Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na faktoring jawny. Firma przekazuje do faktora swoje nierozliczone faktury, a niekiedy już w kilka chwil później otrzymuje na konto przelew. Następnie firma faktoringowa informuje kontrahenta o przejęciu wierzytelności i konieczności uregulowania należności w terminie wynikającym z daty na fakturze. Co kluczowe - faktor nie skupuje faktur przeterminowanych. Choć faktor pobiera procent z wartości faktury, w wielu przypadkach warto ponieść ten relatywnie niewielki koszt, aby błyskawicznie uzyskać środki, które pozwolą przywrócić firmie płynność działania oraz umożliwią realizację kolejnych zleceń.

 Faktoring jawny i faktoring cichy - podstaw na dyskrecję i bezpieczeństwo

Poza faktoringiem jawnym możemy wyróżnić także faktoring cichy oraz zaliczkowy. W faktoringu jawnym kontrahent jest informowany o podjęciu działania przez przedsiębiorcę, który w ramach jawnej cesji wierzytelności przekazuje fakturę firmie faktoringowej. Choć sama procedura nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla kontrahenta, często wejście na drogę faktoringu oznacza pogorszenie relacji biznesowych między podmiotami. Faktoring cichy to dyskrecja i bezpieczeństwo. Przedsiębiorca nie ma obowiązku informowania kontrahenta o podjęciu współpracy z faktorem, co wpływa pozytywnie na ewentualną dalszą współpracę. Ponadto w przypadku faktoringu cichego możesz zdobyć finansowanie faktur z zakazem cesji, co w wielu wypadkach pozwala na zredukowanie wpływu niekorzystnych zapisów z umowy na działanie Twojej marki.

 Przebieg transakcji w faktoringu cichym - błyskawiczna wypłata na konto firmy

W eFaktor od lat współpracujemy z małymi, średnimi i większymi przedsiębiorcami, wiedząc, że w biznesie liczy się czas. Dlatego błyskawicznie po otrzymaniu od Ciebie faktury wypłacamy środki na Twoje konto. Bez oczekiwania na potwierdzenie cesji ze strony kontrahenta. Aby proces ruszył, wystarczy dostarczyć fakturę do finansowania w eFaktor.pl z niezbędną dokumentacją. Otrzymujesz do 90% wartości faktury w ciągu 24h. Kontrahent opłaca fakturę zgodnie z terminem jej zapadalności, a ty przekazujesz te środki do eFaktor.pl.

 Elastyczność faktoringu cichego z eFaktor.pl

eFaktor.pl zapewnia swoim klientom niezwykłą elastyczność. Dzięki cichemu faktoringowi możesz wykorzystać otrzymane środki do finansowania części obrotu, jak i pojedynczych transakcji. Stosując cichy faktoring zabezpieczasz swoją firmę przed zagrożeniami płynności związanymi z dużymi kontraktami, które czekają na opłacenie. Zmień faktury na gotówkę na przejrzystych zasadach.

 

 

Źródło fotografii: unsplash.com
Licencja: https://unsplash.com/licenseRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redakcja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »