Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Ciekawe miejsca w Krakowie

Kraków to miasto, które o każdej porze roku wygląda cudownie i przyciąga rzesze turystów. Znajduje się tutaj cała masa zabytków i miejsc wartych zobaczenia.

Kto tutaj nie był niech żałuje i niech naprawi swój błąd! Przyjazd do Krakowa jest wręcz zalecany wszystkim miłośnikom naszej kultury i historii.

Nasza druga stolica, czyli Kraków podczas swoich najlepszych lat był siedzibą królów. Z tych czasów pozostał nam do dziś Zamek Królewski na Wawelu. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez przyjezdnych. Każda wycieczka musi tutaj przyjść i zapoznać się z historią Polski, której stolicą był właśnie Kraków. Innym ważnym miejscem w mieście jest zabytkowa i niezwykle urokliwa Starówka. Stare Miasto to miejsce spotkań zarówno turystów jak i rdzennych mieszkańców Krakowa. Jeśli chcesz poznać kulturę miasta, musisz tutaj koniecznie przyjść. Ogromny plac na bazie prostokąta wyróżnia miasto na tle pozostałych. Jest to jeden z największych placów w Europie. Pośrodku znajdują się słynne sukiennice, a w jednym z rogów placu Kościół Mariacki, który jest znany z codziennego grania hejnału z Wieży Mariackiej w południe.

Dla studentów wart obejrzenia z pewnością będzie Uniwersytet Jagielloński. Jest to najstarsza uczelnia wyższa w Polsce oraz jeden z najstarszych w Europie uniwersytetów. Powstał w 1364 roku z inicjatywy Kazimierza III Wielkiego, odnowiony i unowocześniony przez Jadwigę Andegaweńską i Władysława II Jagiełłę. W XIX wieku nadano mu nazwę Jagielloński, by podkreślić jego związki z tą dynastią. Dbając o naszą studencką kieszeń nocleg możemy sobie załatwić w hostel Kraków. Hostel Kraków to doskonała oferta w niskiej, przystępnej cenie.

Nie zwlekaj, już dziś rezerwuj bilet na pociąg i miejsce w hotelu. Zachęcamy do spędzenia kilku dni w tym mieście.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tbcabc

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »