Dom » Wnętrza

Ciekawe wykończenie wnętrza

Proste formy i minimalistyczne rozwiązania są ozdobą domu. Często do wykończenia używamy nietuzinkowych materiałów. Mogą nimi być: tynki dekoracyjne, specjalne tapety czy farby do użytku wewnętrznego.

Tynk dekoracyjny

Na ścianach można zastosować tynk dekoracyjny, z akrylową zaprawą tynkarską i kruszywem kwarcowym. Daje to bardzo ładny efekt faktury – uzależniony od tego, jakiego tynku użyjemy i jaki efekt chcemy osiągnąć.

Tapety z włókna szklanego

Oczywiście wykończenie wnętrz czy to surowe, czy bogate zależy przede wszystkim od upodobania osoby, która będzie w nim przebywać. Dobrym przykładem mogą tu być pokoje dziecięce. Rodzice chcieli, żeby dzieci miały swoją przestrzeń. Dlatego, zdecydowali się na adaptacje poddasza. Przestrzeń ta, miała przypominać  namiot, wesołą przestrzeń dziecięcą. Tu właśnie można zastosować ciekawe i nietypowe rozwiązania. Np. spotkałem się z nietypowym życzeniem dziecka, któremu podobał się kolor czerwony. Zażyczył sobie, by cały jego pokój był w ciemnym odcieniu tego koloru. Na szczęście udało się go przekonać, by skośny sufit był ostatecznie koloru szarego. Dzięki temu, nie stał się przygniatający i klaustrofobiczny.


Co jednak, gdy dzieci mają bardzo sprecyzowane wymagania odnośnie wyglądu pokoi i żadną miarą nie da się ich od tego odwieść? Tu z pomocą przychodzą nam właśnie tapety z włókna szklanego. Bardzo mocne, o różnorodnej fakturze, mogą zaspokoić wszelkie nasze zachcianki (np. pasiasta tapeta, złotego koloru, o wypukłej fakturze).


Po latach jednak, najczęściej gusta dziecięce ulegają zmianie i tu nasza wcześniejsza zapobiegliwość przychodzi nam z pomocą. Na tego typu tapety możemy ze spokojem położyć farbę, czyli zmienić zupełnie wystrój bez większego remontu. Jest to możliwe dzięki wcześniej wspomnianej wytrzymałości tego typu tapet. Należy jedynie, przed malowaniem zwrócić uwagę na to:  •     czy tapeta jest nadal dobrze przyklejona do ściany – nigdzie nie odchodzi;
  •     czy nie ma żadnych pęcherzyków powietrza pod spodem;
  •     dobrze jest użyć farby gruntującej wstępnie podbarwionej do koloru farby docelowej.


Dzięki temu nasze ściany będą zawsze wyglądały świeżo, jak nowe.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

abiplus

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »