Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Ciekawostki ze świata

Społeczeństwo z natury uwielbia eksplorować nieznane lokalizacje. Aktualnie odnajdujemy rozproszone galaktyki, udajemy się poza nasz wszechświat, a wystarczająco często zapominamy, że cały czas nasze ciało niebieskie nie została do końca poznana.

Wycieczka integruje się z odkrywaniem czegoś nieznanego, odtajnianiem nieodkrytych terenów, o których częstokroć nie mamy wiedzy a również zapoznawaniem zamiejscowych obyczajowości. Każde nieznane miejsce posiada swą przeszłość i ukrywa pewną niewiadomą, to pewne. W Belgii, około 28  kilometrów od miasta Antwerpia znajduje się nieduża wioska o nazwie Doel. Niewątpliwie mało osób zamieszczających na zewnątrz tego państwa posiadało nawet możliwość o niej dosłyszeć. Co tam takiego niebywałego? Fakt, iż od jakiś 35 lat ta osada nie powinna istnieć. Według decyzji władzy miała ona zostać pochłonięta przy okazji rozbudowy portu. Aczkolwiek tutejsi mieszkańcy nieustannie zamierzają sprzeciwiać się. Potyczka z władzami doprowadził do przemienienia tej mieściny w miasto duchów, które stało się rajem dla grafficiarzy.
Z Belgii udajemy się trochę dalej, a dokładniej do Szwecji, państwa, który jest znakomitym wzorem na wyróżnianie się na tle innych narodów. Ciekawe fakty z tego państwa potrafią zaszokować. To państwo może być przykładem surrealistycznych obostrzeń, jakie {władza nakłada|rząd nakłada|zarządzający nakładają) na mieszkańców. Bo jak w inny sposób można nazwać sytuację, że właściciel domu może przemienić jego barwę jeśli spełni 2 warunki: uzyska zgodę rządu a także ma licencję malarską. Jednakże z owym państwem łączą się dodatkowo inne dające do myślenia ciekawostki. Każdy uczeń, który ma 16 lat i regularnie uczęszcza na lekcje, dostaje od rządu 150 dolarów miesięcznie. Nie do pomyślenia, zgadzacie się? To akurat w Szwecji wprowadzono rewolucyjny koncept 6 godzinnego dnia praktyki sprawdzanego w Goeteborgu.
Na koniec udajmy się do lokalizacji niezwykłej, jaką, jest Dubrownik mieszczący się w Chorwacji. Nazywany także„Perłą Adriatyku”. Ten gród urzeka swoją konstrukcją budowlaną, klimatem, oraz średniowiecznymi kamienicami. Z roku na rok Dubrownik przyciąga coraz większą liczba podróżników.
Historia z Doel, nowinka odnośnie różnych krajów, jak i szczegółowość poszczegółnych miasteczek, sprawia, że wyjazdy dostarczają ogrom szczęścia.

Źródło ciekawostek o Szwecji: http://vacacion.pl/ciekawostki-ze-swiata/294-szwecja-ciekawostkiRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

vacacion

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »