Kultura, sztuka » Kultura

Cisowianka Perlage partnerem I Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”

Cisowianka Perlage partnerem I Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”
Zobacz więcej zdjęć »
W lubelskim Centrum Spotkania Kultur po raz pierwszy nagrodzono najlepsze scenografie i kostiumy przygotowane dla spektakli teatralnych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguCisowianka Perlage od lat związana jest z polską kulturą wspierająca między innymi Teatr Wielki Operę Narodową. W tym roku marka nawiązała współpracę z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i stała się partnerem pierwszego w Polsce Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie.”
Do udziału w Festiwalu zgłoszono 70 przedstawień z całego kraju. Komisja Festiwalu sześć z nich wybrała jako finałowe. W niedzielę 23 kwietnia w Sali Operowej CSK w Lublinie ogłoszono wyniki pierwszej „Sceny w Budowie” i wręczono statuetki Złotej Kieszeni twórcom najlepszej scenografii i najlepszym kostiumom teatralnym. Galę rozdania nagród prowadził Tomasz Raczek, a wieczór zwieńczył zjawiskowy występ ukraińskiej artystki Onuki.
Jury w składzie Paweł Dobrzycki, Anna Królica, Ewa Kuryluk, Dorota Roqueplo, jednogłośnie przyznało nagrodę Grand Prix Złota Kieszeń Katarzynie Borkowskiej za scenografię i kostiumy do przedstawienia „Księgi Jakubowe” w reżyserii Eweliny Marciniak, według powieści Olgi Tokarczuk.
Nagrodę za najlepszą scenografię otrzymał Jerzy Rudzki za „Punkt Zero: Łaskawe” w reżyserii Janusza Opryńskiego. W uzasadnieniu można przeczytać, że obrazuje ona wnikliwie ideę spektaklu, podkreślając jego surowość i uwypukla przesłanie.
Złotą Kieszeń za najlepsze kostiumy Jury przyznało grupie Mixer w składzie: Monika Ulańska, Dorota Gaj-Woźniak i Robert Woźniak za spektakl „Fahrenheit 451” w reżyserii Marcina Libera.
Festiwal to również wydarzenia towarzyszące, przede wszytskim wsytawy które nadal są dostępne dla zwiedzajacych. Retrospektywna wystawa twórczości Andrzeja Kreütz-Majewskiego prezentująca dokonania wieloletniego naczelnego scenografa Teatru Wielkiego w Warszawie, autora dekoracji i  kostiumów do  niezliczonych realizacji operowych, a także cenionego malarza. Ekspozycja przygotowana wspólnie z Teatrem Wielkim – Operą Narodową prezentuje dokonania artysty, który współpracował z największymi scenami teatralnymi świata, m.in. z Covent Garden w Londynie, Staatsoper w Wiedniu i Operą Paryską. Jego wychowankiem jest również znakomity scenograf Boris Kudlička.
Festiwal Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie to bardzo ciekawe przedsięwzięcie, idealnie wpisujące się w działania naszej marki zarówno na polu kulturalnym jak i modowym.” – mówi Agata Berndt-Wazelin PR Manager Cisowianki – „Mamy nadzieję, że będzie się on rozwijać i w przyszłym roku zobaczyć będziemy mogli jeszcze więcej wspaniałych sztuk teatralnych, wyjątkowych scenografii i pięknych kostiumówRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Polskie Zdroje

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »