Dom » Budownictwo

Cisza wyróżniona czyli nagroda dla szkła Pilkington Optiphon™

Cisza wyróżniona czyli nagroda dla szkła Pilkington Optiphon™
Zobacz więcej zdjęć »
Pilkington Optiphon™ – szkło laminowane o wysokiej izolacyjności akustycznej – otrzymało prestiżowy Znak Jakości Akustycznej (Quiet Mark) przyznawany przez brytyjskie Towarzystwo ds. Ograniczania Hałasu (Noise Abatement Society).

Wyróżnienie potwierdza zalety szkła Pilkington OptiphonTM w zakresie zapewnienia komfortu akustycznego w budynkach.


Przyznawany od 2012 r. Znak Jakości Akustycznej (Quiet Mark) to wyróżnienie, które ma wspierać rozwój technologiczny produktów dźwiękochłonnych i generujących minimalny poziom hałasu. W 2013 r. Towarzystwo ds. Ograniczania Hałasu (Noise Abatement Society) nagrodziło kilkadziesiąt „cichych" produktów w ponad 30-tu kategoriach obejmujących m.in. sprzęty gospodarstwa domowego oraz materiały budowlane i wykończeniowe np. dźwiękochłonne drzwi, materiały izolacyjne i przeszklenia. Wyróżnione rozwiązania posłużyły do zaprojektowania wzorcowego Cichego Domu (Quiet House), który był prezentowany na znanej brytyjskiej wystawie Dom Idealny (Ideal House Show). W oknach modelowego domu wykorzystano szkło Pilkington OptiphonTM nagrodzone Znakiem Jakości Akustycznej w kategorii „Przeszklenia akustyczne".


Szkło Pilkington OptiphonTM jest bezpiecznym laminowanym szkłem dźwiękochłonnym, które łączy doskonałe parametry izolacyjności dźwiękowej z wymogami bezpieczeństwa i dobrym poziomem doświetlenia wnętrz światłem dziennym. Zakładany dla danego projektu poziom dźwiękochłonności można uzyskać łącząc dwie lub więcej tafli szkła o zróżnicowanej grubości jedną lub kilkoma warstwami folii akustycznej o minimalnej grubości 0,76 mm. Zastosowanie szyb zespolonych o bardzo wysokiej wartości współczynnika tłumienia hałasu Rw (do ponad 50 dB) z wykorzystaniem szkła Pilkington OptiphonTM pozwala ograniczyć nawet największy huk.


„Poziom hałasu w krajach Europy Zachodniej jest oceniany przez Światową Organizację Zdrowia jako drugi, po zanieczyszczeniu powietrza, czynnik o najbardziej negatywnym wpływie na zdrowie człowieka. Ciągle zwiększające się natężenie ruchu drogowego i powietrznego, rozwój autostrad, hałas generowany przez pociągi czy fabryki może być bardzo szkodliwy. Dlatego tak ważne jest stosowanie rozwiązań pozwalających w skuteczny i efektywny sposób ograniczyć poziom hałasu, na który jesteśmy na co dzień narażeni. W przypadku szyb takim rozwiązaniem jest dźwiękochłonne szkło Pilkington OptiphonTM sprawdzające się zarówno w przeszkleniach zewnętrznych, jak i wewnętrznych" - mówi Andy McDowell, Dyrektor Handlowy, Pilkington United Kingdom Limited.

„Szkło Pilkington OptiphonTM zasłużyło na nasze wyróżnienie" - komentuje Poppy Elliot, Dyrektor Zarządzający Quiet Mark. „Dźwiękochłonne właściwości tego szkła doskonale wpisały się w koncepcję naszego modelowego domu prezentowanego na wystawie Ideal Home Show. Goście zwiedzający Quiet House zauważyli ogromną różnicę między poziomem hałasu wewnątrz pomieszczeń, z przeszkleniami od podłogi do sufitu ze szkła Pilkington OptiphonTM, a natężeniem hałasu na zewnątrz."

Szkło Pilkington OptiphonTM można stosować w przeszkleniach pojedynczych lub w postaci szyb zespolonych. W tym drugim przypadku szkło dźwiękochłonne można łączyć z innymi produktami marki Pilkington dla uzyskania dodatkowych funkcji np. ochrony przed słońcem, izolacji termicznej, właściwości samoczyszczących itd.


Znak Jakości Akustycznej (Quiet Mark) to wyróżnienie ustanowione w 2012 r. przez Towarzystwo ds. Ograniczania Hałasu (Noise Abatement Society). Nagroda jest przyznawana produktom i rozwiązaniom, które zapewniają komfort akustyczny w gospodarstwie domowym i redukują negatywny wpływ hałasu na ludzkie zdrowie. Koncepcja utworzenia takiego wyróżnienia powstała w efekcie skarg na nadmierny poziom hałasu generowany przez sprzęt gospodarstwa domowego zgłaszanych przez brytyjską opinię publiczną na prowadzoną przez Towarzystwo całodobową infolinię. Swoje produkty i rozwiązania do konkursu „Quiet Mark" zgłosiło dotychczas ponad 40 globalnych marek, takich jak: AEG Electrolux, LG, Lexus, Panasonic, Philips, Samsung i Whirpool w ponad 30 kategoriach produktowych. Znak Jakości Akustycznej jest przyznawany w konsultacji z ekspertami z brytyjskiego Stowarzyszenia Konsultantów ds. Akustyki (The Association of Noise Consultants).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »