Dom » Budownictwo

Co jest najważniejsze podczas wyboru systemu rynnowego - jakość, cena, czy może gwarancja?

Co jest najważniejsze podczas wyboru systemu rynnowego - jakość, cena, czy może gwarancja?
Zobacz więcej zdjęć »
Budowa domu do długofalowy proces w trakcie którego trzeba ustalić priorytety i zagospodarować finanse na realizację swojego projektu. O pewne rzeczy należy zadbać odpowiednio wcześniej. Do takich należy właśnie wybór systemu rynnowego, przez większość uważany za temat bardzo odległy.

Będąc na etapie planowania budżetu, mamy większe możliwości wyboru, niż w sytuacji, kiedy podejmujemy decyzję  przy końcu inwestycji.

Surowce

Wybierając system rynnowy należy zwrócić uwagę na surowce z jakiego jest wykonany i poznać ich właściwości. Na rynku najczęściej wybierane są systemy z PVC. Decydując się na ich wybór upewnijmy się, że rynny są wykonane z wysokiej jakości materiału, który nie ulegnie szybkiemu odbarwieniu. W ofercie firmy Galeco,  systemy z PVC są wykonane ze specjalnie dobranego materiału, który  posiada zabezpieczenie „UV PROTECT”. Chroni ono kolor rynny przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, pozwalając zachować ich żywotność przez długie lata. W pierwszej trójce najczęściej wybieranych surowców znajduje się również stal, którą powinna cechować wysoka trwałość. Dlatego system Galeco STAL produkowany jest ze skandynawskiej stali, dodatkowo wzmocnionej czteroma warstwami ochronnymi. Zabezpieczają one rynny przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, a grubość rdzenia stalowego wynosi aż 0,6 mm. Jest on dwustronnie cynkowany, pasywowany i pokryty ochronną i estetyczną powłoką organiczną. Poznanie takich tajników surowców może pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji zakupowej.

Cena

Wybierając system orynnowania warto pamiętać, że jest to inwestycja na wiele długich lat. Dlatego dobrze jest dokładnie oszacować swój budżet i zdecydować się na najlepszą z możliwych opcji. Jak wyglądają różnice cenowe w systemach rynnowych? Okazuje się, że stawiając na wybór, uważanego za najtańszy, surowca PVC oszczędzamy stosunkowo niewiele w porównaniu z rynnami ze stali. Różnice w cenie mogą wynosić do 500 zł, dlatego przed podjęciem decyzji warto zwrócić się do specjalisty o wykonanie profesjonalnej wyceny.

Gwarancja

Ważnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru  wybór orynnowania jest również gwarancja. Dzięki niej możemy spać spokojnie bez obaw o pojawienie się korozji czy odbarwień . Długoletnia gwarancja to także zapewnienie ze strony producenta dotyczące jakości systemów rynnowych.   Producent orynnowania, firma Galeco, zapewnia aż 35 lat gwarancji na swoje produkty ze stali.

Podsumowując, zanim zdecydujemy się na wybór systemu orynnowania poznajmy wszystkie tajniki rynien, które nas interesują. Począwszy od surowca, aż po gwarancję, a na końcu skupmy się na cenie. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Red.naczelny

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »