Dom » Ogrody

Co jest ważne w markizach ?

Co jest ważne w markizach ?
Zobacz więcej zdjęć »
Jest lato. Pora odpoczynku i relaksu. Czas na spotkania z rodziną, znajomymi w słoneczne dni przy kawie na tarasie. Stoimy przed wyborem markizy. Na co należy zwrócić uwagę zanim podejmiemy decyzję?
Markizy są używane do ochrony przed słońcem od najdawniejszych czasów. Potrafią służyć przez wiele lat.
TKANINA. Dlatego warto zwrócić uwagę na wysoką jakość tkaniny. Ważne, aby tkanina była wytrzymała, aby nie marszczyła się na łączeniach, posiadała bardzo dobrą trwałość kolorów pod działaniem promieni UV. Warto zwrócić uwagę, aby tkanina cechowała się dużą odpornością na brudzenie oraz łatwością samooczyszczania się.

BEZPIECZEŃSTWO. Kolejną, ale najbardziej istotną kwestią jest bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że podstawą każdej markizy jest jej bezpieczna i stabilna kontrukcja. Na aspekt bezpieczeństwa składa się profesjonalny montaż markiz. Markizy “pracują” na wietrze. Warto zwrócić uwagę, aby na koniec montażu należy rozwinąć markizę dwukrotnie i sprawdzić, czy poszycie się równo zwija. Montażysta powinien sprawdzić poprawność położenia ramion. Jeżeli ramiona nie zginają się równocześnie, należy je wyregulować. W przypadku napędu elektrycznego dodatkowo należy ustawić krańcówki tak, aby przy markizie maksymalnie rozwiniętej, tkanina była dobrze napięta.
WAŻNE PORADY.
Markiza nie stanowi ochrony przed deszczem. Dopuszcza się użytkowanie tylko podczas krótkotrwałych opadów deszczu, jeśli markiza zamontowana jest po kątem min. 20 stopni i pod warunkiem, że nadmiar wody nie zbiera się na tkaninie i nie powoduje wybrzuszeń. Bezwzględnie należy zwinąć markizę podczas intensywnych opadów.

Należy unikać pozostawiania mokrej zwiniętej markizy przez okres dłuższy niż 3 dni. Może to spowodować odkształcenie tkaniny i utratę jej walorów użytkowych.

Jeśli podmuchy wiatru są gwałtowne oraz nieregularne, należy natychmiast zwinąć markizę.

W okresie jesiennym należy regularnie oczyszczać markizę z opadłych liści.


Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników markiza powinna być poddawana okresowym przeglądom technicznym najlepiej przed każdym sezonem wiosennym.

Należy sprawdzać: poprawność montażu markizy i stan wsporników montażowych, stan techniczny ramion, stan techniczny przekładni, działania urządzeń sterujących markizami z napędem elektrycznym.  

Pamiętajmy, że użytkowanie uszkodzonej markizy oraz samodzielne próby naprawy stwarzają przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia i życia.

Autor Ewa Walwoda

www.RoletyNaLata.pl

www.MarkizyNaLata.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rolety Na Lata

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »