Technologie » Komputery

Co ma wspólnego Orkiestra Kameralna Qiyan i urządzenia NAS Asustor?

Co ma wspólnego Orkiestra Kameralna Qiyan i urządzenia NAS Asustor?
Zobacz więcej zdjęć »
Orkiestra Kameralna Qiyan to grupa oddana całkowicie muzyce klasycznej. Niezależnie czy ćwiczą lub grają na żywo, zawsze zostanie przygotowany materiał wideo. Z czasem prawdziwym wyzwaniem stało się przechowywanie i udostępnianie archiwum. Rozwiązaniem na ten problem okazał się Asustor.

Założona 19 lat temu na Tajwanie Orkiestra Kameralna Qiyan specjalizuje się w przygotowywaniu wysokiej klasy koncertów na żywo. Aby zachować najwyższą muzyczną formę rocznie odbywa kilkadziesiąt prób. Każda z nich, podobnie jak koncerty grane na żywo, podlegają dokładnej sesji fotograficznej oraz nagraniu wideo. Niemal dwadzieścia lat działalności pozwoliło zgromadzić pokaźne archiwum.

Muzyczne wyzwanie

Podczas pracy w studio używano komputera do obróbki i archiwizowania wszystkich materiałów audiowizualnych. W zakresie kopii zapasowych wystarczyły przenośne dyski USB. Obecnie archiwum rozrosło się wielokrotnie, a obowiązek zarządzania nim spoczywa na barkach dyrektora muzycznego Sama Jou, który pod natłokiem wszystkich obowiązków nie zawsze pamięta aby wykonać kopię zapasową.

Dodatkowym wyzwaniem staje się także udostępnianie zgromadzonego materiału między muzykami i pozostałymi zainteresowanymi grupami. Pliki przesyłane przez YouTube lub media społecznościowe ulegają kompresji tracąc na swojej jakości. Poczta e-mail również okazała się półśrodkiem, ponieważ obecnie materiały nagrane podczas jednego występu potrafią przekraczać objętość 25 GB. 

Rozwiązanie

Szukając najbardziej optymalnego rozwiązania Orkiestra Qiyan zdecydowała się na wykorzystanie urządzenie NAS AS3102T. Tym sposobem nawyki dotyczące gromadzenia i archiwizacji plików uległy diametralnej zmianie. Cała procedura dzięki wbudowanej aplikacji nie stanowiła większego wyzwania. Dodatkowo program ASUSTOR Backup Plan, zainstalowany na głównym komputerze, pozwala na automatyczne wykonywanie kopii zapasowych każdego dnia, odciążając użytkownika z konieczności manualnego wykonania operacji.

Każdy koncert nagrywany przez profesjonalistów udostępniono następnie przez media społecznościowe. Ze względu na ograniczone możliwości tych platform finalny materiał ulega kompresji i dzieleniu na fragmenty publikowane osobno. Z pomocą przychodzi funkcja „Share Link” umożliwiająca szybkie udostępnianie określonym grupom zarchiwizowanych filmów. Aplikacja Photo Gallery pozwoli na wykonanie tej samej czynności ze zdjęciami, tworząc publiczny album.

Komfort własnej chmury

Po przesiadce z konwencjonalnych rozwiązań dyrektor muzyczny Sam Jou chwali urządzenie Asustor głównie za łatwość wykonywania kopii zapasowych i szybkie dzielenie się zgromadzonymi plikami. Dzięki temu może poświęcać więcej czasu na swoje główne obowiązki, pozostawiając pracę “biurową w rękach” urządzenia NAS.

Źródło: Entrymedia, AsustorRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Areta Szpura, 22 maja, godz. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »