Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Co ma wspólnego paintball z pirotechniką?

Co ma wspólnego paintball z pirotechniką?
Zobacz więcej zdjęć »
Od kiedy tylko paintball pojawił się na terenie Polski, zyskał rzesze fanów, a nawet i wyznawców. Powstał liga paintballowa. I to niejedna. Na przykład aktor Alan Andersz jest członkiem jednej z grup – Warsaw United.

Marker paintballowy działa na zasadzie podobnej do broni pneumatycznej, co sprawia, że przypomina ASG (air soft gun).

Ci, co mają zajawkę na militaria, często uwielbiają również paintball. Zwłaszcza w jego leśnej odmianie znanej jako woodsball, gdzie gracze w militarnych przebraniach biegają po otwartym terenie, ostrzeliwując się kolorową farbą.  

Paintball to jednak nie same kolorowe plamy na ubraniach. Gra w paintball przypomina prawdziwą bitwę, w której stosuje się także ekrany dymne. Pirotechnikę dla paintballu dostarczają sklepy z fajerwerkami takie jak ten.

Poruszmy jednak historię paintballa. Choć u nas moda na niego dotarła w latach 90-tych XX wieku, to jego korzenie sięgają aż 4 dekady wcześniej. Służby leśne w USA wykorzystywały markery paintballowe do oznaczania drzew. W 1981 roku grupka przyjaciół postanowiła wykorzystać ten pomysł do niekrwawej zabawy. Wkrótce wieść o niej dotarła do mediów i tak paintball stał się modny, najpierw w samych Stanach, potem na całym świecie.

Firmy organizujące gry w paintball adresują swoją ofertę do wszystkich młodych duchem ludzi. Zapraszają na paintballowe wieczory kawalerskie czy imprezy integracyjne wszystkich chętnych do uczestnictwa w kolorowej bitwie.

A teraz nieco o kosztach, bo te nie należą do najniższych.

W zależności od liczby osób i wybranego pakietu (w skład którego wchodzą m.in. liczba kul oraz czas gry), jedna osoba uczestnicząca w grze może zapłacić od 30 zł do nawet 150 zł zabawy.

Przykładowo 6 sztuk granatu dymnego kosztuje 230 zł.

Jak widać, gra nie należy do najtańszych, ale należy uwzględnić fakt, że przecież nie gra się w nią codziennie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Scorise.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »