Firma » Reklama

Co może opakowanie reklamowe

Wbrew pozorom, przy wyborach w sklepie nie zawsze kierujemy się niską ceną. Duże znaczenie ma także walor estetyczny.

 Z tego powodu często zatrzymujemy wzrok na produktach, w których najbardziej przyciągnął naszą uwagę wygląd opakowania - i zazwyczaj to one lądują w koszyku. A producenci skwapliwie ten fakt wykorzystują.


Opakowanie kiedyś i dziś

Przed laty opakowanie służyło jedynie do ochrony produktu, nie przywiązywano do niego zbyt wielkiej wagi. Dzisiaj stanowi jego swoistą charakterystykę, a także reklamę firmy, która wypuściła go na rynek. Dzięki niemu producent może też zaoszczędzić środki na kampanię reklamową w prasie, telewizji, internecie czy “na mieście”. Dobrze skonstruowane opakowanie spowoduje, że produkt “sprzeda się sam”, bez potrzeby inwestowania w inne formy reklamy.

Co zyska sprzedawca

Ciekawe opakowanie reklamowe przynosi producentowi artykułu znaczne korzyści. Po pierwsze indywidualny projekt może ułatwić zbudowanie profilu marki na rynku, a także na bieżąco podnosić jej prestiż. Dodatkowo nie od dziś wiadomo, że znane marki cieszą się większym powodzeniem wśród klientów. Gdy dodamy do tego niebanalne opakowanie z interesujacą grafiką i hasłem reklamowym, szybki wzrost sprzedaży mamy zapewniony.

Podarek dla klienta

A co z kupującym? On przede wszystkim chce poczuć się wyjątkowo, a odpowiednio dobrane opakowanie może mu w tym pomóc. Spełnia ono funkcję wstążki i papieru prezentowego, po usunięciu którego oczom klienta powinien ukazać się produkt jego marzeń. Oczywiste jest, że najwięcej spodziewamy się po prezencie, który jest pięknie zapakowany.
Więcej ciekawych informacji na temat reklamy można znaleźć na blogu reklamowymRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja Reklamowa we Wrocławiu
http://vizer.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 14 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »