Dom » Wnętrza

Co musi się znaleźć w ekologicznej łazience?

Co musi się znaleźć w ekologicznej łazience?
Zobacz więcej zdjęć »
Ekologiczna łazienka zapewne nie jest tym o czym pomyśleliście, zobaczcie jak stworzyć łazienkę przyjazną środowisku.

Stworzenie ekologicznej łazienki polega nie tylko na stworzenie wnętrza przy użyciu odpowiednich materiałów do wykończenia pomieszczenia, rozwiązania jakie, zastosujemy, powinny przede wszystkim umożliwić oszczędzanie energii i wody. Zobaczcie jak zaprojektować ekologiczną łazienkę.

 

Oszczędność wody w łazience

To właśnie w łazience zużywamy najwięcej wody, jak więc zredukować rachunki za wodę? Przede wszystkim powinniśmy zainwestować w odpowiedni perlator, który będzie napowietrzał strumień wody i dzięki temu ograniczy jej zużycie. Jest to małe i niedrogie urządzenie, które możemy zamontować samodzielnie. Warto także zainstalować kabinę prysznicową zamiast wanny, codziennie napuszczanie wody do wanny zużywa wiele litrów wody, dlatego rozwiązanie to będzie bardziej ekologiczne. Chcąc, aby nasza łazienka była jeszcze bardziej ekologiczna możemy zadbać o zainstalowanie odpowiedniego systemu spłukującego, umożliwi to nam np. stelaż podtynkowy 2/4, daje nam możliwość wyboru, jaką ilością wody będzie spłukiwać nieczystości, ułatwi to nam także sprzęt z automatycznym, radarowym bądź termicznym systemem spłukiwania, co także jest ułatwieniem oraz sprzyja oszczędzaniu wody.

Oszczędność energii

W łazience oprócz dużego poboru wody mamy duży pobór energii, chcąc zmniejszyć rachunki, powinniśmy m.in. zmienić swoje przyzwyczajenia, wiele osób włącza pranie, kiedy bęben nie jest do końca zapełniony, wbrew pozorom w ogólnym rozliczeniu są to naprawdę duże straty energii, warto wstrzymać się nie co i zapełnić go w całości. Warto także rozważyć instalacje oświetlenia LED, które nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić na energii, ale także stworzą klimatyczne wnętrze. Pamiętajcie, aby dobrać odpowiednią barwę światła oraz jego natężenie tak, aby łazienka była zarówno miejscem relaksu, jak i pozwoliła nam zobaczyć się w świetle dziennym, tzn. dobór odpowiedniej barwy pozwoli nam zobaczyć kolory takimi, jakimi są w świetle dziennym. Klusdesign.pl jest producentem oświetlenia LED, który w swojej ofercie ma zarówno oprawy, jak i profile LED do łazienki i nie tylko.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KaczaMalwina

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Hanka 2018-03-07 14:16:35

    Na pewno muszą znaleźć się elementy ze szkła - kabiny, parawany czy lustra. Łazienka wygląda modnie i prosto - czy ekologicznie jak kto woli. Duży wybór szklanych rzeczy czy luster mamy w Treko hurtowni szkła - od nich na pewno stworzymy pomieszczenie marzeń!


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »