Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Co musisz wiedzieć o ziołach

Co musisz wiedzieć o ziołach
Zobacz więcej zdjęć »
Rośliny towarzyszą ludzkości od jej zarania. Używamy je na wiele sposobów. Jednym z tych sposobów jest stosowanie różnego rodzaju preparatów ziołowych. Są one bardzo popularne po dziś dzień.

Zioła powszechnie uważane są za znacznie bezpieczniejsze w działaniu od leków pochodzenia syntetycznego. Jak każde powszechne przekonanie, nie jest to do końca prawdą. Popularne opinie nie są zawsze miarodajne. Właściwie funkcjonują dwa podstawowe mity na temat ziół. Jakie to stwierdzenia i dlaczego są niebezpieczne?

Mit pierwszy głosi, że zioła nie mogą szkodzić. Zupełnie mija się to z prawdą, bo przecież zioła zawierają substancje czynne, które są tolerowane przez nasz organizm jedynie w pewnym stopniu, w ściśle określonej dawce. Podobnie jak leki produkowane syntetycznie, zioła mogą być bardzo szkodliwe czy wręcz śmiertelnie trujące w chwili, gdy ktoś przekroczy zalecaną dawkę. Przy spożywaniu różnego rodzaju preparatów ziołowych należy być szczególnie ostrożnym.

Mit drugi na temat ziół mówi o tym, że są one zawsze stuprocentowo skuteczne i mogą z powodzeniem zastępować leki wytwarzane ze środków syntetycznych. To stwierdzenie również nie jest całkiem zgodne z rzeczywistością. Preparaty ziołowe zazwyczaj służą jedynie łagodzeniu objaw chorób przewlekłych, towarzysząc jedynie w kuracji, prowadzonej za pomocą leków syntetycznych. W bardzo niewielu przypadkach mieszanka przyrządzona z ziół wystarczyła do tego, by całkowicie skutecznie wyleczyć pacjenta cierpiącego na poważne schorzenie.

Mając w pamięci oba przytoczone powyżej zastrzeżenia, nie wolno jednak bać się stosowania specyfików naturalnych. Poświadczone są pozytywne skutki regularnego stosowania ziół jako uzupełnienia terapii lub też doraźnego łagodzenia objawów przewlekłej choroby. Preparaty ziołowe, stosowane z odpowiednim umiarem, polecane są niemalże osobom w każdym wieku. Pamiętać jedynie należy o tym, by gotowe mieszanki ziołowe kupować jedynie od sprawdzonych osób, w renomowanych sklepach i aptekach. Konsultacja z lekarzem również z całą pewnością nie zaszkodzi.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dominik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »