Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Co powinien zawierać dobry preparat na biegunkę?

Co powinien zawierać dobry preparat na biegunkę?
Zobacz więcej zdjęć »
Biegunka to problem, który prędzej czy później dotyka każdego – niezależnie od wieku – i może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie.

Sięgając po preparat przeciwbiegunkowy należy pamiętać, że nie wszystkie produkty są odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci oraz, że w niektórych sytuacjach powinniśmy szukać porady lekarza. Podpowiadamy co powinien zawierać dobry preparat na biegunkę, jak go wybrać i kiedy możemy podjąć samoleczenie? 

 

Podczas biegunki często nie myślimy racjonalnie. Za wszelką cenę chcemy zahamować częste wypróżnianie się, dlatego podejmujemy samodzielne leczenie. Sięgamy wówczas po preparaty dostępne od ręką lub te, które wydają nam się najbardziej znajome z reklam i przekazów medialnych. W efekcie możemy doprowadzić do sytuacji odwrotnej niż zamierzona, czyli hamujemy wypróżnianie na dobre i cierpimy na zaparcia. Warto więc zawczasu wybrać odpowiedni preparat na czarną godzinę. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci i osób cierpiących na problemy jelitowe. 

 

Dobry preparat, czyli jaki?

Według badań zrealizowanych na zlecenie marki Tasectan[1] blisko 80% badanych rodziców podkreśliło, że najważniejszą cechą produktu przeciwbiegunkowego jest jego bezpieczeństwo dla dzieci i niemowląt. Ponad 90% respondentów odpowiedziało, że biegunka jest dla nich dużym wyzwaniem i najbardziej zależy im na skróceniu czasu jej trwania. Z kolei blisko 70% rodziców uważa, że dobry preparat powinien łagodzić napięcie małego brzuszka, a 68% jako ważną cechę produktu odpowiedniego dla dzieci podaje ochronę śluzówki jelit. 

 

Dla blisko połowy rodziców znaczenie ma także to, by preparat miał skuteczność potwierdzoną badaniami klinicznymi (54%), a także nie powodował zaparć (48%). Co istotne, przy wyborze specyfiku dla najmłodszych, należy pamiętać, że dzieci nie zawsze lubią przyjmować leki. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w środek  o neutralnym smaku. Wygodne są preparaty w postaci saszetek, których zawartość można rozpuścić w łyżce wody lub soku. 

 

Oferta preparatów przeciwbiegunkowych jest dość szeroka, dlatego warto  świadomie wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom, biorąc pod uwagę zarówno skuteczność, jak i potencjalne działania niepożądane. Na rynku dostępne są specyfiki zawierające różne substancje łagodzące objawy biegunki. Jedną z takich substancji, której skuteczność potwierdzają badania kliniczne, jest taninian żelatyny. Posiada go w składzie np. preparat Tasectan. Substancja ta pomaga odbudować nadszarpnięty chorobą układ pokarmowy – niezależnie od przyczyny biegunki. Odpowiada za to potrójny mechanizm działania – "NEO", który neutralizuje białka odpowiedzialne za powstawanie stanu zapalnego, eliminuje toksyny i patogeny, a także ochrania śluzówkę jelit przez tworzenie na niej specjalnej powłoki. Preparat przywraca naturalne funkcjonowanie przewodu pokarmowego, dzięki czemu skraca czas trwania biegunki, nie hamując perystaltyki jelit, czyli nie powodując zaparć, o które boi się wielu rodziców, ale też na które nie mogą sobie pozwolić osoby starsze i cierpiące na dolegliwości jelitowe. Tasectan jest dostępny nie tylko w formie kapsułek dla dorosłych, ale także saszetek dla dzieci. Mają one neutralny smak i można połączyć je z sokiem. Taki preparat z pewnością będzie łatwiejszy do podania maluchowi. 

 

Kiedy można leczyć się na własną rękę?

Jeśli leczymy się sami, pamiętajmy, że podstawą terapii, poza zastosowaniem odpowiedniego preparatu, jest także nawadnianie organizmu. Częste wypróżnianie powoduje bowiem zaburzenie gospodarki wodno-elektrolitowej naszego organizmu, w związku z czym może skutkować odwodnieniem. Od początku pojawienia się dolegliwości należy dbać o nawodnienie, przyjmując doustne płyny elektrolitowe lub pijąc wodę mineralną, herbatę lub napoje ziołowe. 

 

Kiedy należy udać się do lekarza?

W sytuacji, gdy mamy ciągłe uczucie suchości w ustach, oddajemy niewielką ilość moczu (lub mocz ma ciemne zabarwienie), z pewnością doszło do odwodnienia organizmu. Towarzyszyć mu może widoczne osłabienie, a także zawroty głowy oraz ból brzucha.  Jeśli niemożliwe jest nawodnienie organizmu przez przyjmowanie płynów doustnie, należy zgłosić się po pomoc lekarską. Również w przypadku występowania krwi w kale i gorączki powyżej 38ᵒC należy zgłosić się do lekarza. Interwencja lekarska jest konieczna w przypadku cięższych biegunek, których przyczyną jest zakażenie bakteryjne. Każdorazowo jednak, już przy pierwszych symptomach choroby, warto skonsultować się z lekarzem, który zleci odpowiednie badania i zaordynuje leczenie.

Dodatkowe informacje:

TASECTAN – innowacyjny wyrób medyczny, który dzięki zastosowaniu unikalnego, potrójnego mechanizmu działania – NEO –  szybko rozwiązuje problem biegunki.

Formuła NEO zapewnia kompleksowe działanie na błonę jelita:

·        NEUTRALIZUJE  białka odpowiedzialne za powstawanie stanu zapalnego

·        ELIMINUJE toksyny i patogeny, nie zaburza motoryki układu pokarmowego (nie powoduje zaparć)

·        OCHRANIA  śluzówkę jelit przez tworzenie specjalnej powłoki, a ponadto ma właściwości ściągające.

Badania potwierdziły, że Tasectan łagodzi objawy biegunki u dzieci i dorosłych już po 12 godzinach leczenia. Jest bezpieczny do stosowania nawet u niemowląt i dorosłych, którzy cierpią na przewlekłe dolegliwości i nie mogą sobie pozwolić na działania niepożądane np. takie jak zaparcia. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego i nie wpływa na motorykę jelit.

Dostępny jest w formie kapsułek dla dorosłych i saszetek dla dzieci.

Więcej informacji na: www.tasectan.pl [1] Badanie ilościowe realizowane techniką CAWI wśród matek dzieci w wieku 3-10 lat. Badanie zrealizowane przez agencję badawczą Zymetria na zlecenie Valeant Sp. z o.o., dystrybutora marki Tasectan.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (5)

 • avatar
  rodzynka 2019-09-08 21:04:22

  w moim flostrum plus są aż 2 szczepy bakterii i też colostrum, które jest dodatkowym wsparciem odporności, a dzięki dwóm przepabanym dobrze szczepom działanie jest jeszcze skuteczniejsze, szybko odbudowuje naruszoną podczas biegunk florę bakteryjną

 • avatar
  stillalice 2019-06-30 08:58:56

  Probiotyki, np. takie doz.pl. Ewentualnie elektrolity, na pewno nie hamuję biegunki, bo lepiej się pozbyć tego, co trzeba, mówiąc najprościej ;)

 • avatar
  tamaryndowiec 2019-02-19 21:47:35

  na biegunkę to jakoś mi te wstrzymujące ne pomagają, staram się po prostu te kilka dni przetrwać, biorę flostrum żeby uzupełni dobre bakterie bo to też pomaga szybkiciej żołądkowi wrócić do normy

 • avatar
  ~kartago 2018-08-27 09:51:48

  Smectę podajemy zawsze. Nie wiem, jaki ma skład, ale po prostu pomaga. Dzieciom też ją dawaliśmy od małego. Skoro były widoczne efekty, to nawet nie mieliśmy zamiaru kombinować z innymi tematami.

 • avatar
  ~angelika89 2018-08-01 20:32:40

  jeszcze takie małe dzieci to najgorzej, nie wiadomo co pomoże. U mnie dziecko nigdy nie miało problemu jak było malutkie z biegunką czy zaparciami. Dopiero problemy zaczęły się w wieku 8 lat, kupiliśmy z mężem preparat intesta i małemu wszystko ładnie przeszło.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »