Firma » System prawny

Co powinno zawierać wezwanie do zapłaty

Co robić jeśli Twój kontrahent zalega z zapłatą? A kilkukrotne przypomnienie słowne nadal nie skutkuje

Jeśli Twój kontrahent zalega z zapłatą, aa kilkukrotne przypomnienie słowne nadal nie skutkuje, to co musisz zrealizować aby skutecznie dochodzić swojej należności to sporządzić i poprawnie nadać wezwanie do zapłaty.

Wezwanie do zapłaty ma na celu zdyscyplinować niesolidnego dłużnika i przymusić do wykonania obowiązku, by uniknąć tym samym drogi sądowej.
 
Wezwanie do zapłaty to pismo kierowane jest do kontrahenta zwlekającego z uregulowaniem należności. Taki sposób odzyskiwania pieniędzy zalicza się do metod tzw. miękkiej windykacji, czyli działania poza sądem. Wezwanie do zapłaty faktury jest mniej kosztowne niż wszczęcie procedury sądowej. Zresztą w Polsce aby skierować sprawę do sądu, uprzednio należy wezwać dłużnika na drodze polubownej. Strona na której kompleksowo znajdziecie informacje jak takie wezwanie do zapłaty bezpłatnie sporządzić sporządzić to www.wezwaniedozaplaty.online-kancelaria.pl

Strona prowadzona jest przez adwokat Wrocław adwokat Jarosław Pęciak https://www.online-kancelaria.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

User58

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »