Technologie » Komputery

Co robić, by uratować sprzęt przed przegrzaniem

Na pewno znasz sytuację, w której pracując 12 godzinę na swoim sprzęcie, nagle wszystko gaśnie z niewyjaśnionych przyczyn, jakby ktoś wykręcił korki? Jeśli tak, padłeś ofiarą przegrzania swojego komputera.

Przyczyn przegrzewania się sprzętu komputerowego jest wiele, począwszy od zakurzenia elementów wyposażenia, poprzez zużycie podzespołów, aż do nieprawidłowego korzystania z zasobów posiadanego urządzenia.
 
W wielu przypadkach przegrzewania komputera wystarczy rozebranie go na części pierwsze i staranne oczyszczenie z kurzu. Kurz jednak nie zawsze jest przyczyną tego, że laptop nagle się wyłącza. Korzystając z laptopów w domu mamy tendencję do trzymania sprzętu na kolanach. Nieprawidłowa eksploatacja sprawia, że zamykany jest obieg powietrza, które za zadanie ma chłodzić podzespoły znajdujące się we wnętrzu laptopa. Każdy sprzęt ma wbudowany wiatrak chłodzący, warto jednak wiedzieć, że jeśli nie zapewnimy przepływu powietrza, na nic on się nie zda. Temperatura pracy karty graficznej, procesora czy płyty głównej będzie stale wzrastać, co w rezultacie na pewno doprowadzi do przegrzania. 
 
Rynek akcesoriów komputerowych wychodzi naprzeciw takim użytkownikom oferując gamę urządzeń chłodzących. Są to między innymi wiatraki podłączane pod port USB, mają one na celu kierunkowe chłodzenie. Zazwyczaj umieszczane są na elastycznym drucie pozwalającym na dowolne ukierunkowanie pędu powietrza chłodzącego. Alternatywą dla wiatraków, zdecydowanie skuteczniejszą, są podkładki chłodzące. Panele te są również podłączane pod port USB, działają na zasadzie chłodzenia całej powierzchni laptopa. Podkładki chłodzące są naprawdę skuteczne i sprawdzają się w domowych warunkach. Zalecane są szczególnie dla graczy, którzy z komputerów wyciskają maksimum mocy. Zwykły użytkownik również będzie zadowolony, gdy wieczorem w łóżku będzie oglądał film i ku jego zaskoczeniu laptop, który trzyma na pościeli, nie wyłączy się.
 
Alternatywy chłodzenia są bardzo wygodne i komfortowe. Podkładki chłodzące ze względu na swoje gabaryty najlepiej sprawdzą się w domu. Wiatrak również można spakować w torbę i zabrać ze sobą. Zobacz więcej!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newdziennik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »