Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Co robić kiedy dzieci nie chcą w nocy spać

Co robić kiedy dzieci nie chcą w nocy spać
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas snu, odpoczywamy i uzyskujemy siły do działania. Po nocy bez zalecanej porcji snu, człowiek czuje się ospały i rozdrażniony. Za to po dobrze przespanej nocy, czuje się żwawy i gotowy do działania. Nie dziwi zatem, że tak znaczące jest dla rodziców, żeby ich dziecko spało w nocy.

Jeżeli dziecko budzi się w nocy

Nie włączaj światła. Staraj się nigdy nie mówić do dziecka lub go absorbować.

Bardzo istotną rolę spełnia odzież, w której usypia Twoje dziecko. Zadbaj, więc o to aby była to odzież wygodna i dobra jakościowo. Ubranka dla dzieci, które zakupujesz w sklepie powinny być oznaczone co do składu surowcowego. Dobrze jest więc go skontrolować przed dokonaniem zakupu. Generalnie im więcej bawełny w składzie surowcowym tym lepiej. Markowe piżamy dla dzieci w większości uszyte są z czystej bawełny, jednak lepiej jest się upewnić.
Jeśli chodzi o odzież dla niemowląt, możesz jeszcze wypróbować wygodę przebierania dziecka, aby przebiegało to szybko i sprawnie.

Jeżeli Twoje dziecko musi zostać przebrane, staraj się to zrobić z jak najmniejszymi zamieszaniem.
Staraj się nauczyć dziecko, że nie powinno jeść ani pić, aby zasnąć i że nie powinno jeść w nocy. Może się to wydawać nieco trudne, lecz w ten sposób zrobisz znaczący krok w kierunku nauczenia dziecka, że w nocy należy spać.

Jeżeli dziecko niespodziewanie płacze, upewnij się czy nie jest chore. Nierzadko potrzebuje jedynie poczucia bliskiego kontaktu. W takim wypadku wejdź do pokoju, by zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, lecz nie absorbuj jego uwagi.

Jeżeli to nie pomoże możesz dać dziecku napić się wody. Woda spełnia dwie funkcje. Jest informacją, że dziecko nie powinno jeść w nocy, ale zarazem gasi pragnienie.

Często płaczące dziecko powinno mieć poczucie, że nie jest samo na świecie. Nie znaczy jednak, że masz je dokarmiać lub bawić.

Pamiętaj, że w nocy dziecku ma być nudno, a zatem nie czyń niczego, co mogłoby je rozbudzić.

Czy dziecko powinno  spać w łóżku rodziców?

Czy dziecko może spać z rodzicami czy nie, zależy tylko od nastawienia rodziców. Niektórzy rodzice sądzą, że jest to niewłaściwe i zakłuca intymny czas razem. Istnieje także podwyższone prawdopodobieństwo zespołu nagłej śmierci niemowląt, kiedy dzieci śpią w łóżku rodziców, więc nie powinno to być polecane. Dobrym wyjściem będzie ustawienie łóżeczka w pokoju rodziców. W ten sposób dziecko będzie niedaleko rodziców nie przebywając zarazem w ich łóku.

Rodzice powinni robić to, co uważają za słuszne dla nich i ich dzieci. Co jest do przyjęcia i "normalne" dla jednej rodziny nie musi być takowe dla innych.

Czy wszystkie dzieci śpią w nocy?

Większość dzieci przyzwyczaja się do tego stosunkowo szybko. Jednakowoż niektóre dzieci nie mogą przespać całej nocy, bez względu na to, co czynią ich rodzice.

Jeżeli niepokoisz się, że Twoje dziecko ma problemy ze snem, poproś lekarza lub pielęgniarki o radę.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mash

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »