Firma » Reklama

Co to jest Sharing economy?

Sharing economy jest nowym jeszcze nie do końca zakorzeniony w Polsce konceptem, który przybył do nas ze Stanów Zjednoczonych. Zaczął on już rewolucjonizować amerykański rynek. Jak sprawdzi się w Polsce?

Ekonomia dzielenia się


Sharing economy jest sposobem za spieniężanie posiadanych przez siebie trwałych dóbr. W ostatnich czasach staje się bardzo modne staje się pożyczanie różnych rzeczy, świadczenie sobie wzajemnych usług pomiędzy osobami fizycznymi, nie zaś jak to było do tej pory osobą fizyczną a instytucją.

Dawny rynek dóbr i usług obejmował relacje biznesowe pomiędzy podmiotami indywidualnymi a instytucjami. Kiedy dana osoba przybywała do nowego miasta szukała hotelu, kiedy planowała przeprowadzkę zgłaszała się do konkretnej firmy w tym specjalizującej. Nowa ekonomia dzielenia się stawia na rozwój relacji biznesowych i świadczenie sobie usług przez osoby fizyczne. Takie rozwiązania stają się bardzo popularne i w szybkim tempie wchodzą na światowy rynek. Sharng economy jest sposobem na dodatkowy zarobek dla osób, które specjalizują się w zupełnie innych dziedzinach. Takie rozwiązania zawierają również pozytywne aspekty psychologiczne.

Crowdsourcing czyli mądrość tłumu

Idea crowdsourcing postuluje, żeby korzystać z rozwiązań problemów oferowanych przez większą grupę osób, zamiast jak do tej pory się przyjęło - z grona osób specjalizujących się w danej dziedzinie. W praktyce obecnie najczęściej stosowana jest w branży reklamowej.

Idee sharing economy i crowdsourcingu mają szansę zrewolucjonizować również i polski rynek. Obecnie znajduję odbiecie w serwisie YouTube czy środowisku blogerów. Cały czas powstają projekty inspirowane tego typu ideami i wykazują tendencję wzrostową.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »