Dom » Wnętrza

Co zrobić, aby uniknąć błędów podczas remontu łazienki?

Co zrobić, aby uniknąć błędów podczas remontu łazienki?
Zobacz więcej zdjęć »
Co zrobić, aby uniknąć błędów podczas remontu łazienki?

Podjęcie się remontu łazienki i samodzielne montowanie sprzętów bez solidnego planu działania, może skutkować wieloma komplikacjami, z którymi przychodzi nam się zmierzyć często gdy jest już za późno na odwrót. Warto zatem wiedzieć na co się przygotować i jak to prawidłowo zrobić.

Upewnij się, że nie popełniasz tych błędów

Najczęstszymi błędami, z którymi spotykamy się remontując łazienkę jest montaż poszczególnych części armatury. Podstawą do prawidłowego montażu jest przygotowanie miejsca na wszystkie elementy. Należy prawidłowo wyrównać powierzchnię i zwrócić uwagę na brak hydroizolacji. Kolejna ważna kwestia to zadbanie o odpowiedni spadek instalacji kanalizacyjnej i właściwe uszczelnienie. Trzeba również upewnić się czy wanna lub brodzik nie potrzebują podparcia, np. stelaża i zadbać również o ten element. Dopiero gdy zadbamy o podstawy, możemy przejść do zapoznania się z instrukcją montażu i rozpocząć cały proces.

Najważniejsze jest zaplanowanie

Wbrew pozorom samodzielne wyremontowanie łazienki nie jest niemożliwym przedsięwzięciem. Kluczowym jest jednak ścisły plan i wiedza, jak przejść przez remont w najlepszy sposób. Przede wszystkim należy go zaplanować pod względem wyznaczenia miejsca na kabinę prysznicową i wannę. Musi to ściśle zgadzać się z instalacją wodno-kanalizacyjną i jej spadkiem. W związku ze skomplikowanymi działaniami w tym obszarze i koniecznością zachowania optymalnych parametrów, zalecamy zlecić te działania odpowiednio wykwalifikowanym instalatorom. Pomoże to uchronić nas przed ewentualnymi awariami na przyszłość. Własnoręczne zamontowanie kabiny i wanny oraz dodatków do nich, jak zestaw prysznicowy czy baterii nie jest niemożliwe, natomiast należy ściśle przestrzegać instrukcji montażu. Postępowanie zgodnie z jej wytycznymi, konsekwentnie krok po kroku, zoptymalizuje czas montowania i dodatkowo nabędziemy pewności, że sprzęty będą nam służymy prawidłowo, bez żadnych nieprzewidzianych usterek.

„Źródłem większości remontowych problemów jest złe przygotowanie się do całego procesu oraz brak zapoznania się z instrukcją montażu. Mimo że zapoznanie się ze szczegółami zajmuje dodatkowy czas, zapewniamy, że wielokrotnie samodzielne montowanie sprzętów bez odpowiednio uporządkowanej wiedzy trwa o wiele, wiele dłużej. Dlatego jako producent zalecamy pozostawienie montażu wyspecjalizowanym ekipom, które wykonają tę kwestię za nas. Poprawnie wykonany montaż, daje nam gwarancję długiego i prawidłowego użytkowania produktu.” – podkreśla Robert Rachowski – Product Manager Sanplast SA.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »