Motoryzacja » Samochody

Cobain, Bowie, Moore – jakie gwiazdy jeździły Volvo?

Cobain, Bowie, Moore – jakie gwiazdy jeździły Volvo?
Zobacz więcej zdjęć »
Ostatnio na aukcji sprzedano Volvo 262C, które należało do Davida Bowie’go. Samochód osiągnął cenę 195 000 dolarów, znacznie wyższą od pierwotnie przewidywanej.

To świetna okazja, by przypomnieć jacy inni wybitni artyści jeździli w przeszłości autami tej marki. Niektóre nazwiska na tej liście są sporym zaskoczeniem.

Volvo od Sturdusta


Bowie był postacią absolutnie nieszablonową, podobnie jak jedno z jego aut. Model 262C dostarczono mu w 1981 roku. Pojazd służył mu w jego szwajcarskiej posiadłości i był używany okazjonalnie. Po 36 latach licznik wskazywał przebieg zaledwie 53 000 km. Zdjęcia wnętrza samochodu, udostępnione przez dom aukcyjny, wskazują na świetny stan tego egzemplarza. Model 262C był samochodem z innej planety, dokładnie tak, jak jego sceniczne alter ego – Ziggy Stardust. Powstało niewiele ponad 6600 sztuk tych niecodziennych coupe. Designem zajęli się Szwedzi, produkcją… Włosi. Wóz zjeżdżał z taśm produkcyjnych Bertone w Turynie. Volvo artysty ma czarny lakier, jasną skórzaną tapicerkę i zostało wyposażone w fabryczny zestaw audio.

Ikona grunge’u w kanciastej 240-tce


Lider kultowego zespołu sceny Grunge’owej znany był z rock’n’rollowego trybu życia. Niewiele osób wie, że nie lubił łamać przepisów drogowych, nie przekraczał dozwolonej prędkości i był ostrożnym kierowcą. Sprawił sobie samochód kierując się jego wysokim poziomem bezpieczeństwa. Dziś model 240 budzi u hipsterów najszczersze pożądanie. Na początku lat 90. był to zwykły samochód. I właśnie taki pojazd spokojnie krążył w deszczowym Seattle z zupełnie niezwykłym kierowcą za jego sterem.

Święty w P1800


Nigdy wcześniej, ani później nie pokazano na ekranie żadnego Volvo z takim wdziękiem, jak miało to miejsce w serialu „Święty”. Serial kręcono na początku lat 60-tych , ale jego sława przetrwała kilkadziesiąt lat. Co ciekawe odtwórca głównej roli, wcielił się później kilkukrotnie w rolę brytyjskiego szpiega Jej Królewskiej Mości, co sprawiło, że wiele osób błędnie sądzi, że model P1800 też w tym filmie zagrał. Mylące mogło być także to, że sam Moore prywatnie przez wiele lat jeździł tym samochodem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 3 dni:
Festiwal Gier Planszowych w Empik Kazimierz, 29-30.09, godz. 12:-18:00, Kraków
Nela Mała Reporterka W Empik Kazimierz, 29.09.2018, Kraków, ul. Podgórska 34
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 112374 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )