Firma » Biznes

Coface wspiera Centrum Zdrowia Dziecka

Coface wspiera Centrum Zdrowia Dziecka
Zobacz więcej zdjęć »
Już po raz trzeci Coface przekazał darowiznę na rzecz Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka działającej przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu. W tym roku Coface współfinansował zakup dezynfektora dla Dziecięcego Centrum Transplantacji.

Darowizna przekazana przez Coface na rzecz Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka (organizacji pożytku publicznego) to już trzecia wspólnie organizowana akcja. W 2013 r. Coface współfinansował wraz z Fundacją zakup ambulansu medycznego, którego podstawową funkcją jest m.in. transport pacjentów dożywianych dojelitowo i pozajelitowo czy transport krwi i preparatów krwiopodobnych. W 2014 r. przekazane fundusze pozwoliły na zakup transiluminatora do wykrywania żył u małych pacjentów CZD.

 

Coface zaprosił także małych pacjentów do konkursu plastycznego, którego tematem przewodnim są Święta Bożego Narodzenia. Co roku jedna z prac staje się motywem przewodnim kartki świątecznej przekazywanej klientom i partnerom biznesowym Coface.

 

W pomoc Fundacji zaangażowani są również pracownicy Coface, którzy przy okazji spotkania wigilijnego zbierają prezenty oraz fundusze, które również trafiają do pacjentów CZD. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem i życzliwością wśród pracowników firmy.

 

Kontakty z Fundacją pozwoliły nam spojrzeć jeszcze szerzej na potrzeby dzieci leczonych w tym szpitalu i na ogromne problemy Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” związane z finansowaniem jego bieżącej działalności oraz modernizacją infrastruktury medycznej. Pomoc Fundacji jest bardzo dobrze odbierana przez naszych klientów, ale także pracowników, którzy chętnie angażują się we wsparcie CZD – powiedział Jarosław Jaworski, prezes Coface w Polsce.

 

Coface w Polsce od 2003 roku wspiera także Fundację „Pożywienie Darem Serca”. Ta organizacja pożytku publicznego działa od 21 lat na rzecz dzieci pokrzywdzonych przez los. Jej misją, poza dożywianiem młodzieży szkolnej, są działania pomocowe kierowane do wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych, szkół specjalnych, domów dziecka, pogotowia opiekuńczego, świetlic środowiskowych, a także do potrzebujących dzieci z rodzin wielodzietnych, zaniedbanych, dysfunkcyjnych.

 

   KONTAKT DLA MEDIÓW:
   Anna A. GUZIK – T. +48 22 465 02 22, M. +48 509 467 531 – E. anna.guzik@coface.com

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Coface
http://www.coface.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »