Gospodarka » Żywność

Colian, jako pierwsza polska firma, wycofał z produkcji jaja z chowu klatkowego

Począwszy od 1 stycznia br. wszystkie jaja używane w zakładach produkcyjnych spółki Colian pochodzą z chowu ściółkowego. Jak podaje Stowarzyszenie Otwarte Klatki, to pierwszy polski producent żywności, który w wyniku przyjętej deklaracji, już w 2019 r. wycofał tzw. jaja "trójki".

Firma Colian, właściciel m.in. marek Jutrzenka i Solidarność, decyzję o całkowitym zaprzestaniu stosowania w produkcji jaj klatkowych podjęła we wrześniu 2018 r., kierując się troską o dobrostan zwierząt i chęcią propagowania świadomych wyborów konsumenckich.

 

Proces zastąpienia tzw. jaj „trójek” surowcem pochodzącym z chowu ściółkowego trwał zaledwie 4 miesiące i, jak wyjaśnia Jan Kolański, Prezes Colian, został starannie przygotowany. – Zanim złożyliśmy deklarację o rezygnacji z jaj z chowu klatkowego w produkcji już od 1 stycznia br., sprawdziliśmy możliwości i terminy efektywnego wdrożenia tego zobowiązania w życie. Mamy sprawdzonych dostawców surowców wysokiej jakości, a proces technologiczny przy wymianie jaj na pochodzące z innego źródła nie wymagał modyfikacji. Nie było więc na co czekać – dodaje.

 

Działania spółki zostały szybko dostrzeżone przez rynek. Odbieramy bardzo pozytywne sygnały od konsumentów, którzy zauważyli naszą deklarację. Co ważne, rezygnacja z jaj z chowu klatkowego nie miała wpływu na ceny półkowe produktów Colian i ich najwyższą jakość. -  podkreśla Jan Kolański.

 

Według danych Stowarzyszenia Otwarte Klatki, decyzję o wycofaniu jaj z chowu klatkowego podjęło ponad 110 firm. Większość złożonych przez nie deklaracji zakłada wycofanie jaj klatkowych do 2025 roku.

 

Deklaracja firmy Colian jest dostępna na stronie internetowej spółki.

 

 

***

 

Colian Holding SA

Wiodąca polska grupa kapitałowa o globalnym zasięgu. Od lat z pasją tworzy i dostarcza obecnie do ponad 70 krajów najwyższej jakości słodycze, napoje (Hellena), przyprawy (Appetita) i bakalie (Siesta). Słodkie portfolio firmy budują silne polskie marki: Goplana, Solidarność, Grześki, Jutrzenka, Familijne, Akuku!, Jeżyki, Śliwka Nałęczowska, Mella oraz kultowe na rynkach irlandzkim i brytyjskim: Elisabeth Show, Famous Names i Lily O’Brien’s. Siłę Grupy Colian tworzą spółki: Colian sp. z o.o., Colian Factory sp. z o.o., Elizabeth Shaw Limited oraz Colian Logistic sp. z o.o.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KMC

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »