Firma » Biznes

Commvault przejmuje Hedvig

Firma Commvault, poinformowała o finalizacji umowy nabycia spółki Hedvig będącej innowatorem w dziedzinie pamięci SDS

Firma Commvault, będąca cenionym liderem globalnego rynku oprogramowania biznesowego do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, poinformowała o finalizacji umowy nabycia spółki Hedvig będącej innowatorem w dziedzinie pamięci masowej zdefiniowanej programowo SDS (software-defined storage). Łączna wartość transakcji to 225 milionów USD.

 

Według prognoz, analityków Gartnera, do roku 2023, wykorzystanie pamięci SDS (zdefiniowane programowo) stanie się dominującą metodą budowania infrastruktury pamięci masowej dla dostawców działających w chmurze.

 

Przejście do chmury i środowisk chmurowych wraz z natywnymi aplikacjami chmurowymi zapewnia firmom przewagę konkurencyjną bez względu na ich rozmiar. Jednocześnie przyspieszenie fragmentacji danych wpływa negatywnie na wyniki biznesowe. Ten szybki wzrost ilości danych, generowany z różnych źródeł, zarówno w środowiskach lokalnych, jak i w chmurze, stanowi poważne wyzwanie w zakresie zarządzania i bezpieczeństwa.

 

“Zarządzanie danymi w wielu chmurach jest problemem trudnym do rozwiązania dla klientów, a jednocześnie mającym duże znaczenie. Przejęcie Hedvig to sprytne posunięcie strategiczne, które pozwala Commvault na wyróżnienie się i wzbogacenie swojej oferty, co poszerza grono potencjalnych klientów firmy. Uważamy, że zwiększy to możliwości rozwiązywania przez Commvault, coraz bardziej złożonych problemów przedsiębiorstw.” powiedział Crawford Del Prete, prezes IDC.

 

“To przejęcie dowodzi, że Commvault jest liderem zmian na rynku zmierzających do połączenia obszarów zarządzania danymi i pamięci masowych” powiedział Sanjay Mirchandani, Prezes i Dyrektor Generalny Commvault. “Powiązanie innowacyjnych możliwości software defined storage oferowanych przez Hedvig z wiodącą w branży ochroną danych dostarczaną przez Commvault, skutecznie zmniejszy fragmentację przechowywania danych. Głęboko wierzymy, że dzięki temu, nasza oferta stanie się jeszcze bardziej konkurencyjna i zostawi konkurencję w tyle.”

 

Commvault od wielu lat rozwija swoje portfolio, aby skutecznie pomagać tysiącom klientów różnej wielkości na całym świecie, w skuteczniej ochronie, zarządzaniu i wykorzystaniu ich danych. Obecnie oprogramowanie Commvault zarządza ponad 600 PB danych w chmurze.

 

Hedvig zapewnia znaczną wydajność działania, rozwiązuje problemy wynikające z regulacji  dotyczących danych, a także umożliwia natywne funkcje chmury hybrydowej i podejścia typu  multi-cloud. Umożliwia dużą efektywność poprzez pełną konsolidację protokołów (przechowywanie bloków, plików i obiektów) na jednej platformie. „Platforma Hedvig, w całości oparta na oprogramowaniu, może obejmować wiele centrów danych w wielu obszarach geograficznych, w tym w różnych środowiskach chmurowych”. twierdzi Avinash Lakshman, dyrektor generalny Hedvig „To może być najbardziej kompleksowe rozwiązanie, jakie kiedykolwiek zostało wprowadzone w centrach danych i środowiskach chmury publicznej”.

 

Firma Hedvig została założona w 2012 roku przez Avinasha Lakshmana, wynalazcę Apache Cassandry i jednego z wynalazców Amazon Dynamo. Transakcja zakupu, z zastrzeżeniem pewnych warunków, zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale roku finansowego Commvault. Przyjmuje się, że transakcja przyczyni się do lekkiego obniżenia zysku na akcjach (EPS) w roku 2020 stosunku do obecnego roku fiskalnego.

 

“Technologia Hedvig jest świetna. Została przetestowana i sprawdzona na rynku. Wierzymy, że konwergencja technologii wielochmurowej pamięci masowej i natywnych technologii chmurowych, w połączeniu z naszą wiodącą pozycją na rynku zarządzania danymi, przyspieszy przejście do nowoczesnych aplikacji opartych na kontenerach i mikrousługach. Commvault tym samym wyznaczy nowe standardy dla unifikacji pamięci masowej i zarządzania danymi.” dodał Sanjay Mirchandani.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kwitowski@sigma.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 1 dzień:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »