Technologie » Internet

Commvault wprowadza rozszerzenia dotyczące kontenerów i rozwiązanie BaaS Metallic dla platformy Kube

Nowe rozwiązanie Metallic VM & Kubernetes Backup poszerza kompleksową kontenerową pamięć masową i ofertę rozwiązań zabezpieczających Commvault

Kontenery bazujące na platformie Kubernetes umożliwiają działom IT elastyczne wdrażanie, skalowanie i przenoszenie obciążeń bez przerywania pracy użytkowników końcowych. Nowa platforma Metallic oparta na rozwiązaniu do tworzenia kopii zapasowych w modelu BaaS (backup-as-a-service) bardzo upraszcza ochronę kontenerów. Jest w pełni zintegrowana z platformą Kubernetes K8s za pośrednictwem interfejsu kontenerowej pamięci masowej CSI (Container Storage Interface). Ponadto każdy klient, który nabędzie co najmniej 10 maszyn wirtualnych w ramach produktu Metallic VM & Kubernetes Backup do 18 maja 2021 r., otrzyma bezpłatnie komponent Kubernetes Backup na czas trwania swojej subskrypcji. Uruchomienie oferty poprzedziło wprowadzenie wielu innowacyjnych funkcji dla platformy Kubernetes.

 

„Bardzo mi się podoba sposób, w jaki Commvault wykorzystał swoje najlepsze pomysły w kontenerach i środowisku Kubernetes. Znakomicie zintegrowali swoją platformę klasy korporacyjnej Hedvig Distributed Storage z platformą Kubernetes. To samo dotyczy chmurowego modelu rozwiązania Metallic zapewniającego ochronę danych w środowisku Kubernetes. Podsumowując, Commvault umożliwił wdrożenie i ochronę aplikacji dla przedsiębiorstw na platformie Kubernetes w środowisku lokalnym, chmurowym lub w modelu SaaS” ― powiedział Nigel Poulton, publicysta i komentator rynku.

 

Nowe rozwiązanie BaaS Metallic dla kontenerów

Wprowadzony właśnie na rynek produkt Metallic VM & Kubernetes Backup to proste, skalowalne rozwiązanie SaaS do ochrony danych przeznaczone dla kontenerów. Jest to część nowej oferty rozwiązań Metallic do ochrony danych w chmurze hybrydowej, która rozszerza ofertę unikatowych usług BaaS firmy Commvault. W odróżnieniu od rozwiązań, które potrzebują produktów lub narzędzi innych firm w celu tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczenia chmury, Metallic pozwala szybko i łatwo chronić nowoczesne, hybrydowe obciążenia chmurowe za pomocą jednej, prostej usługi BaaS. Wśród chronionych obciążeń znajdują się dystrybucje Kubernetes z certyfikatem CNCF oraz zatwierdzonym wsparciem dla usług Red Hat OpenShift Kubernetes, Azure Red Hat OpenShift, Azure Kubernetes Service (AKS), Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) i VMware Tanzu. Listę uzupełnia kompleksowe wsparcie rozwiązania Metallic dla środowisk Virtual Machine, w tym Hyper-V, VMware vSphere, Native Azure Virtual Machines, Azure VMware Solution (AVS) i VMware Cloud (VMC) on AWS.

Współczesne strategie chmury uwzględniają obciążenia hybrydowe, gdzie część obciążeń pochodzi z chmury, a część z systemów lokalnych. Klienci potrzebują rozwiązań, które chronią aplikacje Kubernetes i inne obciążenia, co umożliwia eliminację kosztownych, odseparowanych zbiorów danych oraz uproszczenie produktów punktowych.

 

„Kontenery stały się zasobem strategicznym, a strategie i usługi zapewniające odporność platformy kontenerowej mogą decydować o sukcesie przedsiębiorstwa. Podobnie jak w przypadku chmury, liczba wdrożeń kontenerów bardzo szybko rośnie. W związku z tym pojawia się zapotrzebowanie na usługi klasy korporacyjnej, które traktują kontenery jak inne dane o znaczeniu newralgicznym. Na rynku pojawia się coraz więcej chmurowych rozwiązań do ochrony danych i zarządzania nimi, które zostały opracowane z myślą o kontenerach, ale zaczynają obsługiwać również inne typy danych w przedsiębiorstwach. Takie uniwersalne rozwiązania są bardzo atrakcyjne. Uważam, że oferta Commvault tym wyróżnia się na tle konkurencji” ― powiedział Steve McDowell, starszy analityk i strateg w dziale pamięci masowych i technologii centrów przetwarzania danych w firmie Moor Insights & Strategies.

 

Commvault oferuje pamięć masową SDS (Software-Defined Storage ) przeznaczoną dla kontenerów

Rozszerzenia wprowadzone niedawno na platformie Hedvig Distributed Storage firmy Commvault zapewniają elastyczność, która umożliwia klientom tworzenie i uruchamianie nowoczesnych aplikacji z deklaratywnym rozmieszczaniem danych oraz ich szyfrowaniem i ochroną w każdym środowisku Kubernetes. Platforma ta pozwala na bezproblemowe przechowywanie, ochronę i przenoszenie kontenerów w hybrydowych środowiskach wielochmurowych w celu przyspieszenia procesów DevOps. Usuwa również bariery, które utrudniają świadczenie usług Kubernetes zarządzanych w chmurze lub samodzielnie.

 

Oprócz integracji z technologią Kubernetes platforma Hedvig Distributed Storage zapewnia duże możliwości integracji dotyczące infrastruktury lokalnej, chmurowej pamięci masowej i narzędzi do orkiestracji kontenerów. Jest to kompleksowe rozwiązanie zdolne do zarządzania danymi i ich ochrony niezależnie od tego, czy znajdują się one w kontenerach, aplikacjach chmurowych czy obciążeniach zwirtualizowanych.


„Liczba przedsiębiorstw, które wdrażają technologie kontenerowe, szybko rośnie. Kontenery wymagają ochrony i dostosowania do wymagań zespołów stosujących metodykę DevOps” ― powiedział Ranga Rajagopalan, wiceprezes ds. produktów w firmie Commvault. „Gdy kontenery są przenoszone ze środowisk testowych do produkcyjnych, nie mogą już być traktowane jako wyspy w chmurze. Dziś, dzięki tym nowym produktom upraszczamy ochronę nie tylko kontenerów, lecz również innych aplikacji używanych w przedsiębiorstwie”.

 
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kwitowski@sigma.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »