Technologie » Komputery

Cooler Master: dziś premiera obudowy MasterCase SL600M... Work/Play

Cooler Master: dziś premiera obudowy MasterCase SL600M... Work/Play
Zobacz więcej zdjęć »
Cooler Master: dziś premiera obudowy MasterCase SL600M... Work/Play

Obudowy komputerowe Cooler Master cieszą się zasłużenie dobrą opinią. Powodem nie jest tylko wysoka jakość zastosowanych elementów czy przemyślana, także pod kątem chłodzenia konstrukcja. Producent często stawia także na efektowny design. Dobry przykład tego połączenia to MasterCase SL600M, która dziś ma swoją premierę.

W rodzinie obudów MasterCase, a więc najbardziej zaawansowanych konstrukcji Midi Tower firmy Cooler Master, seria SL to nowość. “SL” to skrót od słowa “sleek” (ang. gładki, elegancki, lśniący, smukły). Jakiegokolwiek spośród wymienionych tłumaczeń nie przyjąć, do MasterCase SL600M pasuje idealnie.

Chłodzenie wertykalne

Obudowa MasterCase SL600M została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Jej panele w większości powstały ze szczotkowanego aluminium, co nadaje jej szczególnie eleganckiego charakteru. Obudowa jest wyposażona w wygłuszenie od wewnątrz, dzięki czemu z szumu generowanego przez wentylatory usłyszymy stosunkowo niewiele. Warto wspomnieć, że producent sprytnie podszedł do tematu chłodzenia, wykorzystał bowiem fakt naturalnego zjawiska unoszenia się ciepłego powietrza. Zamiast stosować typowy schemat, w którym powietrze zasysane jest od przodu i wywiewane z tyłu, producent zdecydował się na chłodzenie wertykalne.

Ogromne wentylatory

Warto zauważyć, że większość producentów obudów ogranicza się do stosowania wentylatorów 120-milimetrowych. Inaczej jest w przypadku SL600M. Wyposażona w dwa preinstalowane wentylatory o średnicy aż 200 mm, ma zapewniać doskonałą cyrkulację powietrza od spodu do góry obudowy. Większe wentylatory mogą wygenerować ten sam przepływ powietrza przy wolniejszych obrotach. Im niższa prędkość, z którą się kręcą, tym mniejszy poziom generowanego hałasu.

Dowolny montaż podzespołów

Producent zadbał o potrzeby użytkowników chcących zamontować kartę graficzną w taki sposób, by była dobrze widoczna przez szklany panel boczny obudowy. MasterCase SL600M posiada obracaną o 90 stopni płytę dla kart PCIe. Dopasowanie do różnych urządzeń montowanych wewnątrz obudowy jest cechą charakterystyczną wielu obudów Cooler Mastera i nie inaczej jest w przypadku SL600M. Tu także elementy montażowe dla dysków czy chłodzenia wodnego mogą być przepinane w różne punkty obudowy, co pozwala ułożyć elementy zgodnie z własnym projektem.

Czujnik zbliżeniowy

Pomysłowo zaprojektowano także panel przedni obudowy. Zamontowano w nim czujnik zbliżeniowy, który uruchamia delikatne podświetlenie portów USB. Tym samym można zawsze znaleźć je w ciemności. Panel, poza zwykłymi portami USB (2x USB 3.0, 2x USB 2.0) posiada też USB 3.1 (Gen 2) typu-C, kontroler obrotów wentylatorów oraz gniazda audio (mini-jack). Co ciekawe, gniazdo mini-jack dla słuchawek obsługuje także wtyczki typu combo (łączące wyjście i wejście dźwięku).  

Obudowa Cooler Master MasterCase SL600M została wyceniona na 849 zł i będzie dostępna w sprzedaży w listopadzie b.r.

 

Zobacz wideo jak prezentuje się najnowsza obudowa Cooler Master SL600M.

Pełna specyfikacja obudowy.Źródło: Entrymedia, Cooler MasterRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »