Technologie » Komputery

Cooler Master V650 już w sprzedaży

Cooler Master V650 już w sprzedaży
Zobacz więcej zdjęć »
Nie tak dawno Cooler Master zaprezentował nową serię zasilaczy „V”. Produktem z tej serii, który z uwagi na zakres mocy powinien wzbudzić zainteresowanie szerokiej grupy odbiorców jest model V650, który właśnie pojawił się w sprzedaży.

V650 o mocy 650 W ma wyróżniać się wysoką skutecznością i niewielkimi wymiarami. Udało się to osiągnąć poprzez zastosowanie trójwymiarowego układu elektronicznego, wysokiej jakości japońskich kondensatorów i przetwornicy DC-DC LLC. Dzięki takiemu rozwiązaniu zasilacz charakteryzuje się niewielkimi stratami cieplnymi, zminimalizowanym napięciem tętnień czy szumami sygnału.

Nad bezpieczeństwem pracy zasilacza czuwa szereg zabezpieczeń, wśród których znalazło się OVP, UVP, OPP, OTP, OCP i SCP. Jak zapewnia producent, V650 ma charakteryzować bardzo cicha praca, którą, poza zminimalizowaniem strat energetycznych, mają zapewniać wentylatory Silencio FP 120 mm.

Ponieważ miejsca w pececie nigdy nie jest za mało, zasilacz, podobnie jak cała seria, charakteryzują o 22% mniejsze wymiary od standardowych urządzeń, dzięki czemu bez problemu pomieścimy go zarówno w obudowach ATX jak i ITX. Okablowanie w zasilaczu charakteryzuje pełna modularność – od urządzenia można odpiąć nawet wtyczkę ATX, co jest szczególnie wygodne podczas upgrade'u sprzętowego.

Model charakteryzuje skuteczność powyżej 90% o czym świadczyć może przyznanie mu certyfikatu 80 PLUS Gold. Na zasilacz producent udzielił 5 letniej gwarancji.

Cena produktu wynosi około 485 zł.

 

Cechy urządzenia:

- Model: RS650-AFBAG1
- Typ: Intel Form Factor ATX 12V V2.31
- Wymiary: 150 x 140 x 86 mm
- Napięcie wejściowe: 100-240 Vac
- Prąd wejściowy: pełen zakres
- Częstotliwość wejściowa: 47 63 Hz
- Typ PFC: aktywny (>0.9)
- Sygnał kontroli zasilacza 100-500 ms
- Czas utrzymania >16ms
- Sprawność >90% dla typowego obciążenia
- MTBF >100,000 godzin
- Zabezpieczenia: OVP/UVP/OPP/OTP/OCP/SCP
- Moc wyjściowa: 650 W
- Temperatura pracy: 0~40°C
- Certyfikaty jakości: CE/FCC/UL/TUV/RCM/BSMI/CCC/EAC/80 PLUS GOLD
- Zastosowany wentylator: 120 mm LDB Silencio FP
- Złącza: M/B 20+4 Pin x1, CPU 4+4 Pin x1, PCI-e 6+2 Pin x2, SATA x8, MOLEX x6, Floppy x1Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »