Firma » System prawny

Coraz częstszy rozpad rodzin

Socjolodzy, psychologowie i inni specjaliści interesujący się najmniejszą komórką społeczną, jaką jest rodzina, zastanawiają się coraz częściej, jakie są czynniki decydujące o tym, że te najmniejsze grupy społeczne coraz częściej się rozpadają.

Oczywiście mamy tu na myśli kwestię prawną, czyli rozwody.

Adwokat rozwody Warszawa nie szuka konkretnych przyczyn takiego rozwiązywania problemów w rodzinie, ale podaje konkretne przykłady. Zastanawiający jest fakt, że połowa rozpadających się rodzin nie podaje konkretnego powodu takiego stanu rzeczy. Zaznaczają raczej pośrednie czynniki, które miały wpływ na taką decyzję.

Większość z rozwodzących się małżeństw za jeden z czynników, który przemawiał za rozwodem, podaje brak miłości, która się wypaliła w ich związku w trakcie trwania małżeństwa i wychowywania dzieci. Znaczna część par zwraca także uwagę na niespełnienie w modelu rodziny lub sprzeczność interesów. Oczywiście są także przykłady niespełnienia seksualnego, niespełnienia oczekiwań drugiej osoby w życiu codziennym.

Adwokat rozwody Warszawa upatruje także winę za rozwody w nowoczesnym modelu życia, który zakłada głównie nastawienie na indywidualny rozwój, egoistyczne podejście do życia, nie zdolność do porozumienia, do podporządkowanie swoich planów innym czy po prostu do kompromisu. Oczywiście nie każdy model rodziny jest przez to zagrożony, ale współcześnie możemy zauważyć wiele rozpadów rodziny właśnie z tych powodów.

Niestety czynniki te potwierdzają także specjaliści – socjolodzy i psycholodzy, którzy zauważają coraz częściej stan frustracji lub niespełnienia z powodu małżeństwa. Nie pomijają także innych problemów takich jak rozpad rodziny w wyniku przemocy lub problemów z alkoholizmem. Niestety rzadko kiedy pod uwagę brane są dzieci, które zazwyczaj najbardziej cierpią z tego powodu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »