Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Coraz Więcej Kotów Rasowych w Polskich Domach

Coraz Więcej Kotów Rasowych w Polskich Domach
Zobacz więcej zdjęć »
Kot jest zwierzęciem zdecydowanie mniej wymagającym od swych właścicieli niż pies, dlatego wielu z nas decyduje się na kota, jako domowego pieszczocha. Ja Gorąco polecam rasę Maine Coon, po pierwsze ze względu na ich reprezentatywne rozmiary, a po wtóre ze względu na wspaniały charrrakter.

Koty rasy Maine Coon są kotami pochodzącymi z Ameryki Północnej, gdzie mieszkały po prostu, jako koty gospodarskie, typowi łowcy myszy, a zanim zostały udomowione, także jako dzikie koty. Dopiero później, kiedy zauważono piękno tych zwierząt rozpoczęto hodowanie tych kotów, jako rasy hodowlanej, pracując nad udoskonaleniem jej typu oraz jednoczesnym zachowaniem cech wyglądu jakie są u Maine Coon'a najistotniejsze: piękne gęste futro, potężna sylwetka, rysie pędzle na uszach i fantastyczny charakter.

Dla hodowcy niesłychanie ważną kwestią jest doskonała socjalizacja kocięcia od pierwszych momentów jego życia, poświęcanie mu wyjątkowej uwagi, również prowadzenie w swojej hodowli tylko takich linii kotów, które pomimo sporej wielkości, będą łagodnie usposobione. Nie tylko ze względu na przyszłych opiekunów, ale także ze względy na wystawy w jakich te koty będą w przyszłości brać udział. A wystawy są miejscem bardzo stresującym dla kota każdej rasy, więc jego charakter, oraz przyzwyczajenie do ludzi i stresujących bodźców jest bardzo ważne.

Koty Maine Coon są największą hodowlaną rasą kotów. Koty te charakteryzują sie mocną budową kośćca, długim ciałem, gęstym futrem o różnym ubarwieniu i strukturze. Najbardziej znaczącą cechą tych kotów jest mocna, kanciasta głowa o bardzo uwypuklonej kufie (pyszczku) i wysoko osadzonych uszach zakończonych rysimi pędzlami. Pomiędzy poduszkami łap maine coon ma kępki włosów, pozostałość po jego przodkach - dzikich kotach, które żywiły się tym co upolują i niejednokrotnie musiały poruszać się np. po śniegu.

W naszym kraju niewiele kocurów ras hodowlanych może poszczycić się tytułem "Distinguished Merit" który w wolnym tłumaczeniu znaczy Zasłużony Dla Rozwoju Rasy lub "Ojciec Czempionów". By kocur mógł uzyskać ten tytuł, musi mieć co najmniej dziesięcioro potomków z tytułem Inter Championa.W rasie kotów rasy Maine Coon w Polsce do dziś, tylko jeden kocur uzyskał ten tytuł i jest nim EC. Bodygard Of Atte Ros*Cz, DM. Znajdujący się w krakowskiej hodowli "Samotna Gwiazda"Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Samotna Gwiazda - Hodowla kotów rasowych
http://www.samotnagwiazda.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »