Dom » Wnętrza

Coś dla kreatywnych – szablony do ścian

Malowanie odręcznie wzorów na ścianach może dać piękny efekt, ale równie dobrze może zakończyć się wielką katastrofą. Aby jej uniknąć, warto zaopatrzyć się w szablony z gotowymi wzorami, które są łatwe do wykonania.

Co tylko chcesz...


W ofercie sklepów budowlanych znajdują się szablony z różnorodnymi wzorami. Dostępne są klasyczne florystyczne dekoracje, figury zwierząt, napisy, geometryczne wzory oraz wiele innych. Można wybrać duży szablon, który zapełni prawie całą ścianę lub mały, do jednokrotnego odbicia, jako delikatny akcent. Kupne szablony mają również tę zaletę, że nadają się do wielokrotnego użytku. Są wykonane z trwałego tworzywa sztucznego, a po użyciu wystarczy je umyć, żeby wykorzystać je kiedyś, w przyszłości. Szablony do ścian pozwalają na wykonanie dekoracji wszystkim, nawet mało utalentowanym manualnie osobom.


Wiele kombinacji


Jeden, duży wzór prezentuje się dobrze, lecz możemy też wykorzystać różne modele szablonów o różnych rozmiarach. Dzięki szablonom można wykonać bordiury – dekoracyjne pasy przecinające ścianę w poziomie. Ten rodzaj ozdoby również dobrze wygląda umieszczony w pionie – na przykład obok drzwi lub wezgłowia łóżka. Kupując kilka małych szablonów możemy je połączyć, tworząc wyjątkową aranżację według własnego pomysłu.


Do pokoju dziecięcego


Świetnym zastosowaniem szablonów jest dekoracja pokoju dziecięcego. Można ją wykonać wraz z maluchem, dzięki czemu będzie miał możliwość samodzielnego decydowania o wyglądzie swojego pokoju, a także dobrą zabawę. Wybierzmy kilka małych szablonów o podobnej tematyce, na przykład ze zwierzątkami. Można je rozmieścić na wszystkich ścianach, w różnych kombinacjach. Dobrym pomysłem jest wykonanie dekoracji na suficie – na przykład przedstawiającej księżyc i gwiazdy. Użyjmy do tego farby, która świeci w ciemności!


Czym malować?


Zwykła farba do ścian sprawdzi się podczas odbijania szablonów. Możesz w tym celu wykorzystać resztki, które zostały po remoncie. Do nakładania farby nadaje się pędzel oraz wałek. Jeśli od początku planujesz dekoracje z szablonów, to możesz wykonać je za pomocą pistoletu na farbę. Dodatkowe efekty ozdobne można osiągnąć wybierając farbę strukturalną. A dla wygodnych wymyślono farby w aerozolu, które również dostępne są w wielu kolorach i na przykład z dodatkiem brokatu. Wykonanie szablonów na ścianach jest naprawdę banalne!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Natasza Bednarek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »