Firma » Finanse

COVID-19: Polacy szukają rzetelnych informacji. Kapitalni.org biją rekordy popularności

W czasie pandemii koronawirusa Polacy szukają wiarygodnych informacji na temat zasiłku opiekuńczego, postojowego, możliwości odzyskania wpłaconych pieniędzy na wycieczki lub bilety lotnicze. Platforma edukacyjna Kapitalni.org odnotowuje rekordy popularności i odpowiada na pytania użytkowników.

Czy pracodawca może wysłać pracownika na przymusowy urlop? W jakich sytuacjach przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dziecko? Kto płaci za przymusową kwarantannę w hotelu? Na te i inne pytania przez ostatnie dni odpowiadali eksperci Kapitalni.org. COVID-19 postawił Polaków w niecodziennych sytuacjach i przed trudnymi dylematami, a odpowiedzi na nie szukają najchętniej w internecie.

- Przez ostatnie dni skupiamy się na poradach związanych z pandemią koronawirusa, ponieważ takich informacji szukają i potrzebują teraz internauci. Potwierdza to bardzo duże zaangażowanie z ich strony. Zadają pytania ekspertom, komentują na fanpage’u. Polacy mają wiele wątpliwości odnośnie obecnego stanu rzeczy, a my staramy się tę wiedzę przekazać w jak najbardziej przystępny sposób – stwierdza Agnieszka Szczepanik, dyrektor departamentu edukacji w Wonga Polska, która odpowiada za rozwój platformy edukacyjnej Kapitalni.org.

Prawo a pandemia

Do najpopularniejszych tematów, o których czytelnicy chcą wiedzieć więcej, należą właśnie aspekty prawne w dobie pandemii. Szczególne zainteresowanie wzbudza kwestia uprawnień pracodawcy – czy może on wysłać pracownika na przymusowy urlop, czy może zlecić pracę zdalną, jak naliczane są i komu będą przysługiwać wynagrodzenia postojowe. Wiele osób interesowało się również odwołaniem wycieczki lub lotu z powodu koronawirusa i kwestią odszkodowania. Często pojawiał się też temat bezpieczeństwa finansowego w dobie kryzysu –  szczególnie w co inwestować i jakie są skutki obniżenia stóp procentowych.

- Polacy szukają sprawdzonych i rzetelnych źródeł informacji, które znają lub korzystali z nich już wcześniej. W marcu platformę odwiedziło ponad 140 000 osób. W samym minionym tygodniu aktywność dotycząca postów na naszym fanpage’u wzrosła o 400 procent, a łączna liczba wyświetleń strony o ponad połowę. To najlepiej obrazuje, ile mamy pytań związanych z obecną sytuacją. Cieszymy się, że możemy w ten sposób pomóc i ułatwić trudny czas – dodaje Agnieszka Szczepanik z Wonga Polska.

Zapytaj eksperta

Na stronie https://kapitalni.org/ znajduje się również zakładka z poradami ekspertów – można zadać im bezpośrednio swoje pytanie lub opisać problematyczną sytuację. Zakres tematyczny jest bardzo szeroki – od pożyczek i wychodzenia z długów, po finanse osobiste i psychologię finansów włącznie.

- Najwięcej pytań od internautów dotyczy wynagrodzenia postojowego zwłaszcza przy umowach cywilnoprawnych, a więc o dzieło czy zlecenie. Odnoszą się one też do dodatkowego zasiłku opiekuńczego na dziecko oraz zwrotów z podatku przy zadłużeniach – wskazuje Agnieszka Szczepanik.

Gra online

W ubiegłym roku Kapitalni.org uruchomili darmową grę edukacyjną online – Pre.Kapitalni. Jest ona pierwszym takim rozwiązaniem na rynku, dostępnym dla każdego i uczącym poprzez zabawę. To pakiet niezbędnych informacji, jak poruszać się po świecie finansów.

- Nadal bardzo często można spotkać się ze stanowiskiem, że nauka finansów jest nudna lub trudna. Pre.Kapitalni udowadniają, że może być przekazywana za pomocą praktycznych i życiowych tematów, w interesujący sposób. Codziennie podejmujemy decyzje finansowe, warto więc robić to świadomie, a nie przypadkowo – podkreśla Agnieszka Szczepanik.

 

Kapitalni.org

Platforma edukacyjna Kapitalni.org działa od czerwca 2015 r. Twórcy serwisu Kapitalni.org kierowali się zasadą tzw. efektywnej edukacji finansowej. Celem portalu jest dostarczanie użytkownikom wiedzy o finansach w przyjaznej formie oraz weryfikacja i stałe mierzenie postępów w nauce. Serwis jest źródłem kompleksowej, ale podanej w przyjazny sposób wiedzy na temat: pożyczania, oszczędzania, wychodzenia z długów, pomnażania oszczędności, psychologii finansów, praw konsumenta oraz bezpieczeństwa finansowego i cyfrowego. Użytkownicy platformy mają do dyspozycji test osobowości finansowej, zindywidualizowane ścieżki edukacyjne, szereg artykułów eksperckich. W serwisie znajdują się także kursy i specjalne kalkulatory, pomagające trzymać finanse w ryzach. W 2019 roku portal stworzył przygodową grę Pre.Kapitalni, pierwszą tego typu grę dla dorosłych i starszej młodzieży. Pre.Kapitalni wpisują się w trend gier typu serious games, czyli narzędzi fabularnych, których podstawowym celem nie jest rozrywka, a osiąganie konkretnych celów edukacyjnych. Pre.Kapitalni pozwalają zdobyć praktyczne umiejętności, które wykorzystujemy w codziennym życiu.

Kontakt dla mediów:

Eliza Więcław

Dyrektor ds. PR

Eliza.wieclaw@wonga.com , tel.: +48 603 91 95 38Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Radosław Pupiec

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »