Kultura, sztuka » Kultura

CRACOW ART WEEK. WYSTAWA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W BONARCE

CRACOW ART WEEK. WYSTAWA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W BONARCE
Zobacz więcej zdjęć »
KRAKERS powraca do Bonarki. Już 10 kwietnia o godz. 18:00 w centrum odbędzie się otwarcie wystawy „Gdyby kózka nie skakała…/ERROR”. Obrazy i rzeźby opowiadające o współczesnej rzeczywistości i związanych z nią pokusach i zagrożeniach będzie można oglądać w Bonarce w Galerii Fosfor do 10 maja.

Fundacja Wschód Sztuki, organizator Cracow Art Week KRAKERS, Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Bonarka zapraszają na wystawę „Gdyby kózka nie skakała.../ERROR" od poniedziałku do soboty oraz w niedzielę 28 kwietnia, w godz. 14:00 - 19:00. W czasie jej trwania zostaną zaprezentowane dzieła stworzone w duchu tzw. estetyki błędu, Glitch Art. Skazy, trzaski, zniekształcenia i niezwykle modyfikacje kolorystyczne - to cechy, które wyróżniają ten nurt we współczesnej sztuce.

Wystawę w Bonarce można interpretować jako szeroki komentarz artystyczny do zjawiska społecznego zaufania w nieomylność robotów, smartfonów, Internetu i całego dorobku cywilizacyjnego. Swój głos w tej sprawie zabiorą młodzi krakowscy artyści związani z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie m.in. Ewelina Lesik, Karol Męczarski, Grzegorz Demczuk i Jakub Gliński. Nad programem wystawy czuwała jej kuratorka - Katarzyna Legutko.

Wystawa w centrum jest częścią projektu Cracow Art Week KRAKERS, który w poprzednich latach funkcjonował pod nazwą Cracow Gallery Weekend. Od 7 lat KRAKERS aktywizuje krakowskie środowisko artystyczne w celu promocji polskiej sztuki współczesnej wśród mieszkańców Krakowa. W tegorocznej edycji oprócz wystawy „Gdyby kózka nie skakała.../ERROR" w Bonarce odbędzie się szereg innych wernisaży, wystaw oraz paneli dyskusyjnych. Nowością w tym roku będą projekcje filmowe.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lyrmed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »