Firma » Bankowość

Credit Agricole kontynuuje współpracę z Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Credit Agricole utrzymuje współpracę z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, uczestnicząc w Programie Partnerstwa FOB, który skupia przedsiębiorstwa będące liderami w dziedzinie CSR i ESG.

Program Partnerstwa FOB, główny projekt Forum Odpowiedzialnego Biznesu, działa jako platforma wspierająca rozwój firm, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz networking w kontekście zrównoważonego rozwoju. Od ponad dwóch dekad program ten jest tworzony przez czołowe firmy w branży, które przodują w praktykowaniu zasad odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju w Polsce.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Dzięki uczestnictwu w tym programie, Credit Agricole może brać udział w projektach i konferencjach międzynarodowych, angażuje się w inicjatywy FOB np. jest sygnatariuszem Karty Praw Dziecka w Biznesie oraz partnerem inauguracji Miesiąca Różnorodności. Bank podnosi w ten sposób kompetencje w zakresie odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Korzysta także
z dostępu do szkoleń, spotkań z ekspertami oraz platformy zawierającej publikacje i badania FOB.

 

- Udział w Programie Partnerstwa FOB akcentuje nasze zaangażowanie w kształtowanie świadomości i rozwijanie kompetencji w zakresie odpowiedzialności społecznej, zarówno wewnątrz naszej organizacji, jak i w szerszym kontekście. Intensyfikowanie działań na rzecz społeczeństwa
i środowiska stanowi ważny element realizacji naszej strategii w filarze Social. Partnerstwo pozwala nam również na czynne wsparcie projektów, które adresują problemy społeczne i środowiskowe, promując przy tym najlepsze praktyki w dziedzinie CSR i ESG, co dodatkowo cementuje naszą pozycję na rynku jako lidera zrównoważonego rozwoju.
– podkreśla Ewa Deperas-Jarczewska, dyrektorka Zespołu Corporate Sustainability w Credit Agricole.

 

Program Partnerstwa jest inicjatywą Stowarzyszenia Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które od 23 lat inspiruje i wspiera firmy w Polsce w podejmowaniu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. FOB jest najstarszą i największą organizacją pozarządową w Polsce specjalizującą się w kompleksowym podejściu do koncepcji odpowiedzialności biznesu od 2000 roku.

 

Credit Agricole, oprócz uczestnictwa w Programie Partnerstwa FOB, bierze udział także w innych projektach związanych ze zrównoważonym rozwojem, takich jak program Climate Positive z Global Compact Network Poland i Climate Leadership z Centrum UNEP/GRID-Warszawa. W ramach tych inicjatyw bank współpracuje z ekspertami nad zmniejszeniem negatywnego wpływu na klimat i środowisko, np. poprzez opracowanie zielonych produktów dla klientów indywidualnych oraz agrobiznesowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

prca

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »