Firma » Finanse

Credit Agricole obniża opłaty i zachęca do inwestowania w fundusze

Credit Agricole obniża opłaty i zachęca do inwestowania w fundusze
Zobacz więcej zdjęć »
Brak opłaty z tytułu nabycia jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych oraz niższe opłaty za zarządzanie funduszami. Credit Agricole zachęca w ten sposób klientów do korzystania ze swojej oferty inwestycyjnej.

Z początkiem stycznia bank Credit Agricole uruchomił „Zimową promocję” funduszy inwestycyjnych, która polega na obniżeniu do 0 zł opłaty z tytułu zlecenia nabycia jednostek uczestnictwa. Aby nic nie zapłacić, zlecenie należy złożyć za pośrednictwem serwisu internetowego CA24 a w polu "kod promocyjny" wpisać: promocja. Przelew należy wykonać najpóźniej 29 marca.

 

Promocja obejmuje opłatę dystrybucyjną subfunduszy Credit Agricole FIO (w ramach Programu Inwestuję) i opłatę manipulacyjną funduszy AMUNDI Parasolowy FIO (w ramach programu Aktywnie Inwestuję) oraz AMUNDI Stars SFIO (w ramach programu Aktywnie Inwestuję Stars), pobieraną z tytułu nabycia jednostek uczestnictwa wybranego subfunduszu.

 

Z początkiem roku Credit Agricole obniżył również wysokość stawek opłat za zarządzanie funduszami. Nowe stawki kształtują się następująco:

§  AMUNDI Globalnych Perspektyw Dynamiczny zmiana z 2,5% na 2%;

§  CA Akcyjny z 2,5% na 2%;

§  CA Dynamiczny Polski z 2,5% na 2,0%;

§  CA Stabilnego Wzrostu z 2,25% na 2%.

 

Fundusze inwestycyjne oferowane przez sieć sprzedaży banku Credit Agricole cieszą się coraz większą popularnością i osiągają bardzo dobre wyniki. Do najpopularniejszych należy fundusz AMUNDI Stars Global Ecology ESG, na którego portfel składają się globalne spółki odpowiedzialne społecznie. Fundusz uruchomiony pod koniec 2020 r. w ciągu 12 miesięcy zwiększył swoją wartość o ponad 100 mln zł.

 

- Wyraźnie widzimy rosnące zainteresowanie klientów produktami inwestycyjnymi, opartymi o indeksy spółek inwestujących w zielone technologie i troszczących się o czystość środowiska. To nasze najlepiej sprzedające się produkty, co bardzo nas cieszy – komentuje Tomasz Wyłuda, dyrektor Biura Doradztwa Inwestycyjnego w Credit Agriole.

 

Pod koniec stycznia do oferty banku wprowadzony zostanie nowy produkt strukturyzowany (polisa ubezpieczeniowa z premią inwestycyjną), po raz pierwszy oparty o obligacje społeczne ‘social bonds’ wykorzystywane do finansowania działalności społecznej pozytywnego wpływu. Taka działalność może obejmować np. walkę z wykluczeniem cyfrowym, usuwanie nierówności społecznych i dyskryminacji, lub wyrównanie szans rozwojowych poszczególnych regionów.

 

Przypominamy, że inwestując środki w fundusze inwestycyjne, należy mieć świadomość istnienia ryzyka związanego z możliwością znacznych wahań wyceny jednostek uczestnictwa w trakcie trwania inwestycji, a w związku z tym, z brakiem gwarancji zwrotu całości zainwestowanych środków, czy z możliwością utraty przynajmniej części zainwestowanych środków.

 

 

 

 

Wyniki funduszy inwestycyjnych oferowanych przez bank Credit Agricole w 2021 r.

 

Fundusz

 

 

 

 

 

 

Zmiana 12M

Amundi Ostrożny Inwestor

 

 

 

 

 

 

-2,74%

Amundi Globalnych Perspektyw Konserwatywny

 

 

 

 

 

 

-1,32%

Amundi Globalnych Perspektyw Umiarkowany

 

 

 

 

 

 

+4,49%

Amundi Globalnych Perspektyw Dynamiczny

 

 

 

 

 

 

+11,03%

Amundi Stars Global Ecology ESG

 

 

 

 

 

 

+16,46%

Amundi Stars Silver Age

 

 

 

 

 

 

+17,85%

Amundi Stars International Value

 

 

 

 

 

 

+7,09%

Amundi Stars Global Aggregate

 

 

 

 

 

 

-2,38%

Fundusz

 

 

Zmiana 12M

Credit Agricole Stabilnego Wzrostu

-0,75%

Credit Agricole Dynamiczny Polski

+11,12%

Credit Agricole Akcyjny

+26,20%

Credit Agricole Dłużny Krótkoterminowy

-2,16%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

prca

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »