Firma » Bankowość

Credit Agricole podpisał umowę o przystąpieniu do programu „Czyste Powietrze”

Credit Agricole podpisał umowę o przystąpieniu do programu „Czyste Powietrze”
Zobacz więcej zdjęć »
Credit Agricole podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz szesnastoma Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę o przystąpieniu do programu „Czyste Powietrze”.

Credit Agricole podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz szesnastoma Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę o przystąpieniu do programu „Czyste Powietrze”. Bank planuje uruchomienie kredytów z dotacją do wymiany nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizacji domów jednorodzinnych. Klienci będą mogli skorzystać z tej możliwości w drugiej połowie bieżącego roku.

Ścieżka kredytu z dotacją, którą Credit Agricole wprowadzi w ramach programu „Czyste Powietrze”, pomoże klientom sfinansować termomodernizację domów jednorodzinnych oraz wymianę starych źródeł ciepła na bardziej efektywne. Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w Polsce. 

- Biznes musi być odpowiedzialny. Za ludzi, którzy żyją wokół i za środowisko, w którym wszyscy żyjemy. W Credit Agricole ekologiczne zaangażowanie jest częścią naszego biznesowego DNA i mamy je wpisane do strategii. Od zeszłego roku realizujemy kampanię edukacyjną #mniejplastiku. Zachęcamy klientów do otwierania konta z pierwszą w Polsce kartą z ekotworzywa, sprzątamy góry, lasy i rzeki. Nie mieliśmy więc żadnych wątpliwości, że warto przyłączyć się do programu „Czyste powietrze” i walczyć również z problemem smogu – mówi Piotr Kwiatkowski, prezes zarządu banku Credit Agricole. - Jako pracownicy banku też jesteśmy ludźmi, mamy swoje rodziny i chcemy mieszkać w miłym, pięknym otoczeniu i oddychać czystym powietrzem. To nasza naturalna potrzeba, żeby troszczyć się o świat w którym żyjemy – dodaje.

Dzięki przystąpieniu banków do programu „Czyste Powietrze”, osoby zainteresowane kredytem z dotacją będą miały dostęp do placówek bankowych oraz partnerów banku ofertujących kredyty ratalne w całym kraju, w których odpowiednio przeszkolone  osoby pomogą w złożeniu wniosku o kredyt i dotację na częściową spłatę kapitału zaciągniętego kredytu. To oznacza, że wnioskodawca załatwi wszystko w jednym „okienku”, ponieważ reprezentant banku – po wyrażeniu zgody przez wnioskodawcę – prześle za niego wniosek o dotację do właściwego terytorialnie wfośigw. To pozwoli zwiększyć powszechność programu „Czyste Powietrze” oraz jego dostępność, szczególnie dla mieszkańców mniejszych miejscowości.

Pierwsze wnioski o kredyt na cele zgodne z programem „Czyste Powietrze” i dotację na częściową jego spłatę będzie można złożyć w banku w drugiej połowie bieżącego roku. Każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się do najbliższego oddziału Credit Agricole lub partnera banku ofertującego kredyty ratalne, gdzie otrzyma niezbędne informacje na ten temat.

Credit Agricole wciąż poszerza ofertę tzw. zielonych produktów zorientowanych na troskę o środowisko. Już teraz klienci mogą skorzystać z oferty m.in. kredytu mieszkaniowego Zielony DOM na zakup lub budowę domu energooszczędnego. Bank jest również jednym z liderów w finansowaniu instalacji fotowoltaicznych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

prca

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »