Kultura, sztuka » Kultura

Credit Agricole zaprasza na Festiwal Frankofonii

Credit Agricole zaprasza na Festiwal Frankofonii
Zobacz więcej zdjęć »
Bank Credit Agricole po raz kolejny został głównym sponsorem Dni Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się w dniach 5-24 marca, a jej najważniejsze wydarzenia to: wieczór galowy połączony z koncertem Benjamina Piat oraz recital gitarowy Krzysztofa Pełecha.

Wrocławskie Dni Krajów Francuskojęzycznych mają na celu przybliżenie polskim odbiorcom języka francuskiego i kultury krajów frankofońskich. Stowarzyszenie Alliance Française Wrocław organizuje Festiwal Frankofonii już od 20 lat. Jak co roku, impreza zbiega się z Międzynarodowym Dniem Frankofonii, obchodzonym 20 marca. Głównym sponsorem wydarzenia jest bank Credit Agricole.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

- Od wielu lat wspieramy Alliance Française w organizacji Festiwalu Frankofonii. To oczywiste, że w tym roku nie mogło być inaczej – mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy banku Credit Agricole. – Dni Krajów Francuskojęzycznych są dla nas co roku ważnym wydarzeniem, ponieważ łączą Wrocław, czyli miasto, w którym mieści się centrala naszego banku, z kulturą Francji, z której wywodzi się nasz bank – tłumaczy Przybylski.

 

Między 5 a 24 marca we Wrocławiu odbędzie się 15 wydarzeń takich jak: koncerty, wystawy, projekcje filmów, spektakle i warsztaty. Wstęp na większość z nich będzie wolny. Wydarzeniem otwierającym festiwal będzie wernisaż wystawy Bastiena Ducourtioux, francuskiego malarza mieszkającego we Wrocławiu od 4 lat. Wernisaż rozpocznie się 5 marca (poniedziałek) o godzinie 19 we wrocławskiej Galerii pod Plafonem.

 

Najważniejszym elementem festiwalu będzie z kolei wieczór galowy, który odbędzie się 9 marca (piątek) w Auli Politechniki Wrocławskiej. Wieczór galowy uświetni Benjamin Piat – francuski wykonawca muzyki pop. Piat to artysta z pokolenia trzydziestolatków, który zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Właśnie wydał swój drugi album, obfitujący w swingujące rytmy, który zaprezentuje podczas festiwalowego koncertu.

 

Kolejnym szczególnym wydarzeniem tegorocznej Frankofonii będzie recital gitarowy Krzysztofa Pełecha, który 23 marca (piątek) w Pałacu w Pawłowicach przedstawi niecodzienne aranżacje dzieł takich kompozytorów jak: J.S. Bach, M. Giuliani, J. Morel i R. Dyens.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

prca

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »